۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
حمله یمنی‌ها به عربستان

سخنگوی نیروهای مسلح یمن یکشنبه شب از هدف قرار گرفتن پایگاه‌های نظامی و مواضع حساس و مهم عربستان در مناطق «عسیر»،«جیزان» و «شرکت آرامکو" در بندر "رأس التنوره" با استفاده از ۱۴ پهپاد و هشت فروند موشک یمنی خبر داد.

به گزارش ایمنا، یحیی سریع که در نشست خبری سخن می‌گفت افزود، یگان موشکی و پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توانستند حمله هجومی گسترده و مشترکی به خاک عربستان انجام دهند.

وی افزود: این حمله شرکت آرامکو در بندر "رأس التنوره" را هدف قرار داده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادامه داد: علاوه بر این، پایگاه‌های نظامی در منطقه "الدمام" در عملیات ششم "توازن بازدارندگی" نیز هدف قرار گرفته است.

سریع تصریح کرد: همچنین چندپایگاه نظامی در مناطق عسیر و جیزان با چهار فروند پهپاد و هفت فروند موشک "بدر" هدف قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این حملات به دنبال حق طبیعی و قانونی مردم یمن در پاسخ به تشدید حملات ائتلاف و محاصره کامل یمن صورت می‌گیرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با هشدار به عربستان و کشورهای متجاوز گفت: تا زمانی که رژیم سعودی به تجاوزگری و محاصره علیه کشورمان ادامه دهد، به این کشور نسبت به انجام عملیات دردناک هشدار می‌دهیم.

همزمان با این رویداد، خبرگزاری رویترز به نقل از شاهدان عینی گزارش داد که صدای انفجار در شهر "الظهران" در شرق عربستان به گوش رسیده است.

حملات بازدارنده ارتش یمن به دنبال آن صورت می‌گیرد که ائتلاف سعودی که شکست‌های سنگینی از انصارالله در مأرب متحمل شده، اقدام به بمباران صنعاء پایتخت یمن کرد.

حملات هوایی ائتلاف سعودی به دنبال برتری نظامی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله در مأرب و همچنین حملات موشکی و پهپادی به عمق خاک عربستان صورت گرفته است.

منبع: ایرنا

کد خبر 479862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.