واریز سود سهام عدالت+ زمان، میزان و نحوه پرداخت

آخرین اخبار درمورد پرداخت سود سهام عدالت حاکی از آن است که حداکثر این سود ۲۰۰ هزار تومان بوده و تا پایان سال توسط سمات پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایمنا، تاکنون به مشمولان سهام عدالت سه دوره سود پرداخت شده است به این ترتیب که در سال ۱۳۹۵ به ازای یک میلیون تومان سهم ۱۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۶، ۱۷۵ هزار تومان و در سال ۱۳۹۷، ۲۰۵ هزار تومان پرداخت شد. بنابراین سودی که امسال پرداخت می‌شود متعلق به سال ۱۳۹۸ و چهارمین دوره پرداخت سود است.

میزان سود

آنطور که محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده است، سود سهام عدالت سال ۱۳۹۸ که از شرکت‌های سرمایه پذیر موجود در پرتفوی سهام عدالت تشکیل شده، در حال تجمیع است. این رقم در حدود ۲۰۰ هزار تومان برای آن دسته از سهامدارانی است که تمامی سهم خود را نگهداری کرده و هیچ سهمی نفروخته باشند.

درواقع از آنجایی که اردیبهشت سال جاری فرایند آزادسازی سهام عدالت صورت گرفت، برخی روش مستقیم و برخی دیگر روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کردند. آن دسته از افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده بودند اختیار فروش تا ۶۰ درصد سهام خود را داشتند. بنابراین رقمی که دهنوی اعلام کرده است به افرادی تعلق می‌گیرد که هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته‌اند و برخی دیگر که ۳۰ یا ۶۰ درصد سهام خود را فروخته‌اند، فقط سود بخشی از سهام را دریافت می‌کنند که هنوز در پرتفوی آنها موجود است.

زمان پرداخت سود

همچنین زمان پرداخت سود از سوی دهنوی تا پایان سال جاری اعلام شده و بر این نکته تاکید شده است چنانچه سود چند شرکت نیز تجمیع نشود، مابقی آن در سال آینده واریز خواهد شد.

نحوه پرداخت سود

با توجه به تعدد شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت، مقرر شده واریز سود سهام افرادی که مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام شود. همچنین از آنجایی که انتخابات شرکت‌های سرمایه گذاری استانی که قرار بود در ۲۰ اسفندماه برگزار شود، فعلاً منتفی شد، امسال سود سال ۱۳۹۸؛ سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، به همان روش سهام داران مستقیم سهام عدالت و توسط شرکت سمات واریز می‌شود.

منبع: ایسنا

کد خبر 479362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 2
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • جواد GB ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  5 0
  اقاچرایکی فکری ب حال سهام عدالت البرز نمیکنه ماک روش غیر مستقیم انتخاب کردیم ن میتوانیم بفروشیم ن میتونیم کارت اعتباری بگیریم
 • مجتبی باقری IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
  1 0
  چراسودسهام به انهای که اقدام به فروش کردن تعلق نمیگیره این مال ۹۸ وماسال ۹۹فروختیم
 • یاور IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
  1 1
  معیشتی بهمن ماه ندادنم،من،کاگرهستم
 • کس شعر IR ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
  5 1
  کی واریز میشه گوشنه موندیم
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  0 0
  میگن دویست ولی به من وبچه هام صد دادن سهام اصلا نفروختم وکامله برگه به ارزش پانصد هرار تومنی بقیه پول کو ؟؟؟!!! کسی هم نیست پاسخگو باشه ؟؟!!
 • خاشقچی IR ۲۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۴
  0 0
  سلام از آینده خدمت میرسم!توی آینده هیچ سودی نریختن و نمیریزن!!!!!