آمار کرونا استان فارس ۱۳ اسفند؛ ۶ فوتی و ۹۴ بیمار بستری در ICU

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا را تشریح کرد.

عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز -چهارشنبه ۱۳ اسفندماه- اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری کووید ۱۹ تاکنون، ۶۴۷ هزار و ۶۵۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۷۶ هزار و ۶۳۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۳۸ هزار و ۹۸۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد سه هزار و ۱۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۷۹ هزار و ۷۶۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهبودی ۱۷۱ هزار و ۱۷۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

وی با اعلام جان باختن شش هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، اضافه کرد: مجموع جانباختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون سه هزار و ۲۶۳ نفر است.

همتی در ادامه مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز ۵۳۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۹۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

کد خبر 478920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.