کشف و بروز استعدادهای فرهنگی کودکان با جشنواره "کمانک اصفهان"

جشنواره ملی نقاشی و مجسمه سازی کودک "کمانک اصفهان" به منظور بالابردن انگیزه و کشف و بروز استعدادهای فرهنگی کودکان برنامه ریزی شده است.

به گزارش ایمنا، زهرا کاظمی اظهار کرد: جشنواره ملی نقاشی و مجسمه سازی کودک به همت خانه کودک وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان برای دومین بار در حال برگزاری است که نسبت به سال گذشته علاوه بر کودکان ۴ الی ۱۲ سال، ویژه نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ سال نیز برگزار می‌شود.

مدیرخانه کودک با اشاره به اینکه شعار این دوره از جشنواره «آینده ی شهر من» است، افزود: این دوره از جشنواره در نظر دارد شهر را از منظر کودکان دریابد تا بفهمیم شهر مدنظر کودکان دستخوش چه تغییراتی خواهد شد و تا چه میزان کودکان با مشاهیر شهر و میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی شهر آشنا هستند.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این جشنواره یافتن جواب سوالاتی شامل اینکه آیا زندگی در آینده از نظر کودکان بر روی زمین بوده و یا در جاهای دیگر مانند، فضا، دریا و بیابان هم امکان پذیر است و اینکه چگونه می‌توان در تمام عناصر شهر از جمله معماری، روابط اجتماعی، سیستم حمل و نقل و آلودگی‌هایی که شهرها را تهدید می‌کند خیال پردازی کرده و آنچه را بیشتردوست دارند به تصویر بکشند.

کاظمی گفت: این جشنواره با تمام تفاوت‌های فرهنگی و هنری بین شهرهای ایران فرصتی است برای به تصویر کشیدن خیال‌های کودکانه تا نشان دهیم دنیای کودکی، رنگی‌ترین و بی آلایش ترین دنیایی است که می‌توان یافت و از آن برای برنامه ریزی های آینده الهام گرفت.

مدیر خانه کودک افزود: ارتقای جایگاه شهر اصفهان به عنوان شهر دوستدار کودک درحوزه ملی و بین‌المللی و حمایت از تولیدات هنری کودکان مستعد در راستای ترویج هنر و به کارگیری آنان در عرصه‌های شهری از جمله اهداف علمی در نظر گرفته شده برای این جشنواره است.

وی استفاده از ایده‌های هنری کودکان در جهت توسعه فرهنگ ارزش‌های انسانی در سطح جامعه، جذب افراد کارآمد و متخصص در زمینه هنرهای تجسمی کودک و ایجاد موقعیت مناسب برای بالابردن انگیزه و کشف و بروز استعدادهای فرهنگی کودکان را از دیگر اهداف دبیرخانه این دوره از جشنواره ملی نقاشی و مجسمه سازی کمانک اصفهان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: کودکان می‌توانند به صورت آزاد برداشت و تصور خود را از موضوع جشنواره، نقاشی کرده و یا به شکل مجسمه بسازند و تصاویر آثار خود را به آدرس دبیرخانه ارسال کرده و مشخصاتشان را در فرم ثبت نام سایت جشنواره ثبت کنند.

کاظمی مهلت ارسال آثار را تا پایان اسفند ماه اعلام کرد و افزود: داوری جشنواره ملی نقاشی و مجسمه سازی کمانک اصفهان در فروردین ۱۴۰۰ انجام و نتایج به اطلاع کودکان خواهد رسید که علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.vcci.ir/kamanak مراجعه کنند.

گفتنی است؛ این جشنواره ۱۲ برگزیده خواهد داشت، ۶ اثر از نقاشی و ۶ اثر برتر در حوزه مجسمه که به نفرات اول تا ششم وجه نقد به همراه تندیس و لوح تقدیر و ۱۲ نفر شایسته تقدیر به انتخاب هیات داوران با اهدای وجه نقد و لوح تقدیر جشنواره تعلق خواهد گرفت.

کشف و بروز استعدادهای فرهنگی کودکان با جشنواره "کمانک اصفهان"

کد خبر 478823

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.