اجرای ۵۰ طرح متنوع نورپردازی در شهر مشهد

معاون خدمات شهری شهردار مشهد از افزایش بیش از ۲۶ درصدی میزان ریسه های نوری در خیابان ها و معابر شهری کلانشهر مشهد در استقبال از بهار ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: بیش از ۵۰ طرح متنوع نورپردازی در سطح این کلانشهر انجام شده است.

مهدی یعقوبی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: زیباسازی منظر شبانه شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی، همواره یکی از مهمترین اولویت‌های مدیریت شهری بوده و تلاش شده با اجرای طرح‌های متنوع و استفاده از تکنولوژی‌های به‌روز و با مصرف بهینه انرژی، منظر شبانه زیبایی در شهر امام رئوف ایجاد شود.

وی با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۳۱ هزار متر طول ریسه نوری در سطح شهر مشهد نصب شده است، افزود: از این میزان بیش از ۶۰ هزار متر طول ریسه بندی، تنها در استقبال از بهار ۱۴۰۰ (بهمن و اسفندماه ۹۹) اجرا شده است، که ۲۶ درصد کل میزان ریسه‌های نوری شهر مشهد را شامل می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار مشهد ادامه داد: با توجه به تقارن ایام مبارک ماه رجب، شعبان و اعیاد مذهبی و عید نوروز، برای نخستین بار در مشهد از ریسه فول کالر در آذین‌بندی استقبال از بهار ۱۴۰۰ استفاده شد که مزایایی نظیر کنترل از راه دور، ضد آب بودن و طول عمری بیش از ۵۰ هزار ساعت دارند و می‌توانند بیش از ۱۶ میلیون رنگ را به نمایش بگذارند.

وی ادامه داد: این ویژگی‌ها در کنار فرمان پذیری و برنامه نویسی انواع افکت ها، باعث می‌شود بتوانیم در مناسبت‌های مختلف سال با استفاده از برنامه نویسی هوشمند، تنوع نوری و رنگی گسترده‌ای را در نورپردازی‌های شهری ایجاد کنیم.

یعقوبی با بیان این که امسال و در آستانه بهار ۱۴۰۰، آذین‌بندی مناطق کم برخوردار و حاشیه شهر هم در دستور کار ویژه آذین‌بندی قرار گرفته است، افزود: علاوه بر معابر مناطق برخوردار، معابر پرتردد مناطق حاشیه‌ای شهر از جمله مناطق سه، چهار، پنج و شش به صورت ویژه و با ریسه‌های فول کالر، آذین بندی خواهد شد که از جمله این معابر می‌توان به بلوار رسالت، میدان رسالت، بلوار طبرسی شمالی، بلوار پنج‌تن، بلوار شهید آوینی و بلوار حر اشاره کرد.

کد خبر 478089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.