لاوروف: دقایقی قبل از حمله به سوریه مطلع شدیم

وزیر خارجه روسیه گفت: واشنگتن دقایقی پیش از حمله به سوریه با پیام های هشدار آمیز روسیه را در جریان این حمله قرار داده بود.

به گرارش ایمنا، سرگئی لاوروف روز جمعه در جریان یک کنفرانس خبری با محمد حنیف اتمر همتای افغانستانی خود با اشاره به اقدامات بی ثبات کننده آمریکا در سوریه گفت که حضور نیروهای آمریکایی در سوریه غیر مشروع و نقض قوانین بین‌المللی است.

وی افزود: اخیراً به اطلاعات متفاوتی از منابع مختلف دست پیدا کردیم که ظاهراً آمریکایی‌ها تا نقطه نابودی سوریه قصد ترک این کشور را ندارند.

وزیر خارجه روسیه با اظهار نظر در مورد حملات هوایی آمریکا به شرق سوریه گفت: طرف آمریکایی تنها چند دقیقه پیش از انجام حمله در این مورد اخطار داده بود.

لاوروف در ادامه اقدامات واشنگتن در راستای تحت فشار قرار دادن سایر کشورها جهت جلوگیری از تحویل کمک‌های بشردوستانه به سوریه و سعی در جلوگیری از بازسازی‌ها در سوریه، به شدت از آمریکا انتقاد کرد.

وی تأکید کرد: جدا از کانال نظامی رفع اختلاف بین مسکو و واشنگتن، روسیه از سرگیری روابط دو کشور در سوریه را در سطح سیاسی-دیپلماتیک "بسیار مهم" می‌داند. وی ابراز امیدواری کرد که دولت جدید آمریکا تیم خود را در این زمینه تشکیل دهد.

منبع: ایرنا

کد خبر 477661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.