شناسایی اولین مورد ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در اراک

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی اولین مورد ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در اراک خبر داد و گفت: این مورد به معنای ایجاد وحشت در استان مرکزی نیست بلکه نشان از این است که مردم باید در رعایت پروتکل ‌های بهداشتی بیشتر دقت کنند.

محمدجمالیان در گفتگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: در صورت مشاهده هر گونه مورد مثبت جدید از ویروس کرونای انگلیسی حتماً به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید و دانشگاه علوم پزشکی اراک در این مورد موضعی شفاف خواهد داشت.

وی افزود: اولین مورد مشاهده شده در استان مربوط به فردی است که در روزهای گذشته سابقه سفر به استان خوزستان را داشته است.

جمالیان گفت: نتایج آزمایشات و بررسی‌ها در اراک نشان داد که این ویروس از نوع کرونای جهش یافته انگلیسی است که با ارسال نمونه به انستیتو پاستور تهران تأیید شد.

وی تصریح کرد: با توجه به مشخص شدن نتایج آزمایشات، تمام اطرافیان این فرد مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی تحت بررسی پزشکی و قرنطینه‌ای قرار گرفتند.

جمالیان افزود: از مردم استان مرکزی درخواست داریم که از سفر به شهرهای همجوار در این ایام خودداری نمایند، به خصوص استان‌هایی که موارد کرونای انگلیسی در آن مشاهده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: از فردا همکاران مرکز بهداشت شهرستان اراک با استقرار در ایستگاه راه آهن تمام مسافرانی که قصد ورود به شهر اراک دارند مورد معاینه قرار می‌دهند و تست شناسایی سریع بیماران کرونایی (رپید) در راه آهن انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر ویروس کرونای انگلیسی شیوع پیدا کند، بسیار شرایط سخت‌تر از موج‌های قبلی کرونا خواهد شد و امروز رنگ خطر دیگری در استان مرکزی به صدا در آمده است.

جمالیان از مردم خواست استفاده از ماسک را بیش از پیش جدی بگیرند و از حضور در مکان‌های پر ازدحام پرهیز نمایند؛ زیرا سرعت انتقال ویروس کرونای انگلیسی به مراتب بیشتر از موج‌های قبلی کرونا است.

کد خبر 477214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.