امسال مراسم اعتکاف در اصفهان برگزار نمی‌شود

معاون امور فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: برگزاری مراسم اعتکاف امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و همچنین احتمال شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در مساجد و امامزادگان استان ممنوع اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت الاسلام ولی‌الله روان با اشاره به برنامه‌های ماه مبارک رجب در سال جاری، اظهار کرد: در این زمینه با توجه به تشدید مجدد شیوع کرونا در استان اصفهان شیوه نامه برگزاری برنامه‌های این ایام برای ادارات سطح استان ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در این زمینه مقرر شده است برنامه‌های مناسبتی در جوار امامزادگان تولید و ضبط شود  و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی اطلاع رسانی شود.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: اگر شرایط بهبود یابد برگزاری حضوری برنامه‌های میلاد ائمه در جوار امامزادگان دارای فضای مناسب با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را خواهیم داشت، چنانچه این امر محقق نباشد نوای مناجات و برنامه‌های این ایام از بلندگوی امامزادگان پخش خواهد شد.

وی با توضیح اینکه تبلیغات محیطی برای گرامیداشت اعیاد ماه رجب در دستور کار متولیان امامزادگان قرار گرفته است، افزود: راه‌اندازی کاروان شادی با محوریت مراکز افق با هدف ایجاد نشاط و طراوت در سطح شهرستان‌ها در محیط‌های باز مانند میادین و محلات نیز در دستور کار قرار دارد.

حجت الاسلام روان در خصوص برگزاری مراسم اعتکاف در استان اصفهان، گفت: با توجه به شرایط موجود برگزاری این مراسم در امامزادگان و مساجد ممنوع اعلام شده است.

وی اضافه کرد: مسابقات پیامکی به مناسبت اعیاد ماه مبارک برگزار می‌شود که از طریق شبکه شمیم افق برگزار خواهد شد و کانال‌های فضای مجازی بقاع در این زمینه همکاری دارند.

کد خبر 476991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.