اصفهان در وضعیت نارنجی آلودگی هوا

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۰۹ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه‌شنبه - ۵ اسفندماه - با میانگین ۷۶ در وضعیت (زرد) سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۰۹ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد و خیابان پروین با شاخص ۱۵۲ (قرمز) ناسالم برای عموم و در خیابان استانداری با شاخص ۷۴ و رودکی با شاخص ۵۹ (زرد) سالم است.

امروز داده‌های کیفی هوا از ۱۰ ایستگاه بزرگراه خرازی، میدان انقلاب، میدان فیض و خیابان‌های رهنان، فرشادی، میرزا طاهر، کاوه، کردآباد، ورزشگاه میثاق و باهنر در دسترس نیست.

کیفیت هوا در شهرهای مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله شاهین‌شهر با میانگین ۵۵ و سجزی با میانگین ۷۹ (زرد) سالم است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، مبارکه، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 476939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.