۱۴ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج اضافه می‌شود

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: تا پایان سال ۱۴ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج اضافه می‌شود.

به گزارش ایمنا، محمد یساولی اظهار کرد: قرارداد خرید این اتوبوس‌های بنز با شرکت ایران خودرو دیزل منعقد شده و طی هفته‌های آتی شاهد ورود آنها به خطوط مختلف خواهیم بود.

وی ادامه داد: با ورود این اتوبوس‌ها به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج شاهد کاهش مدت زمان انتظار مسافران برای استفاده از اتوبوس خواهیم بود.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج با اشاره به برنامه‌ریزی برای نوسازی تاکسی‌های کرج هم توضیح داد: در حال حاضر حدود ۱۳ هزار تاکسی در کرج فعالیت دارند که حدود ۵۰ درصد آنها فرسوده و بیش از ۱۰ سال عمر دارند.

یساولی گفت: با انعقاد تفاهم نامه‌ای با بانک قرض‌الحسنه مهر ایرانیان قرار شده به تعدادی از این تاکسی‌ها وام ۶۰ میلیون تومانی با سود چهار درصد ارائه شود.

وی گفت: در مرحله اول بنا شده این وام به تاکسی‌های پیکانی که از دیگر خودروها فرسوده‌تر هستند ارائه شود تا کم کم شاهد حذف این نوع تاکسی از خطوط کرج باشیم.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری کرج اضافه کرد: در کنار این وام، خودروی پیکان تاکسی‌داران نیز بین هفت تا هشت میلیون تومان از راننده‌ها خریداری می‌شود و مابقی مبلغ تاکسی نو هم باید توسط خود راننده تأمین شود.

یساولی گفت: به احتساب وام تعلق گرفته و مبلغ خرید خودروی فرسوده، حدود ۷۰ درصد از مبلغ تاکسی جدید رانندگان تأمین می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۳۰۰ تاکسی فرسوده پیکان در کرج فعال است که در گام اول به ۴۲ مورد از آنها وام تعلق می‌گیرد.

یساولی توضیح داد: بنا شده به مرور مبلغ آورده شهرداری برای پرداخت این تسهیلات افزایش یابد و علاوه بر این از بازپرداخت اقساط وام گیرنده‌ها هم مجدداً برای پرداخت وام به مابقی متقاضیان استفاده خواهد شد.

کد خبر 476808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.