اصفهان با حضور در اکسپو ۲۰۲۰ دبی مدال درخشش را کامل می‌کند

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی و کمیسر ژنرال ایران در اکسپو دبی گفت: اصفهان با همه ظرفیت خود می تواند در بزرگترین رویداد اقتصادی، تجاری و فرهنگی دنیا حضوری فعال داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حسن زمانی عصر امروز_ یکشنبه سوم اسفند ۹۹_ در نشست بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌های صادراتی استان اصفهان در اکسپو ۲۰۲۰ دبی، اظهار کرد: با توجه به توانمندی که در استان اصفهان وجود دارد، امیدواریم این استان همانطور که در همه زمینه می‌درخشد در اکسپو ۲۰۲۰ نیز مدال درخشش را کامل کند.

وی افزود: اگر اکسپو ۲۰۲۰ امارات امسال برگزار می‌شد به دلیل مشکلات موجود ایران پاویونی در این اکسپو نداشت، اما از زمان مدیریتم اولین اقدام فعال کردن پاویون ایران در اکسپو امارات بود که در دو ماه و نیم اخیر پیشرفت‌های عملیاتی و ساخت و ساز آن را شاهد هستیم.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی و کمسیر ژنرال ایران در اکسپو دبی، تصریح کرد: اکسپو بزرگترین رویداد اقتصادی، تجاری، فرهنگی و سیاسی دنیا است که از ۲۰۰ کشور جهان در آن حضور می‌یابند و در ۱۸۴ روز ادامه دارد و باید از این فرصت بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: زمینه فعالیت برای اصفهان فراهم است و می‌تواند در مدت شش ماه گام‌های بزرگی را در رابطه با این استان بردارد، در اکسپو در همه زمینه‌ها ظرفیت کار وجود دارد در این مدت باید بیشترین قراردادهای تجاری را در بخش‌های خصوصی و دستگاه‌های متولی منعقد کرد و از این فرصت استفاده کرد از این رو مدیران استان اصفهان با توجه به توانمندی‌های این استان باید برای حضور پررنگ اصفهان در اکسپو ۲۰۲۰ برنامه ریزی کنند.

زمانی در پاسخ به پیشنهاد تشکیل ستاد اجرایی استان اصفهان برای شرکت در اکسپو ۲۰۲۰، گفت: ستادی که قرار است تشکیل شود باید بر اساس ظرفیت‌های این استان در چهار محور گردشگری و صنایع دستی، صنایع فولاد، معادن و فرش اصفهان برنامه‌ریزی کند.

وی خاطرنشان کرد: اصفهان به مدت یک هفته تا ۹ روز سالنی اختصاصی در این اکسپو بین المللی خواهد داشت و در مدت شش ماه برگزاری پاویون ایران نیز می‌تواند در همه زمینه‌ها در ۱۰ سالن پیش بینی شده دیگر حضور داشته باشد.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی و کمیسر ژنرال ایران در اکسپو دبی افزود: با توجه به پیشرفت ۵۰ درصدی عملیات ساخت و ساز، خرداد ماه پیش رو پاویون ایران را تحویل خواهیم گرفت که یکی از اقدامات درخشان در این پاویون نمای آن است که به دست یک شرکت ایرانی به نام «المکاسب» انجام شده است؛ هم اکنون در حال ساخت محتوای پاویون هستیم زیرا این امر تأثیر به سزایی در جذب بازدید کننده خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از حدود ۲۵ بازدید کننده‌ای که در این اکسپو حضور خواهند داشت ۸۰ درصد آنها خارج از منطقه هستند، خاطرنشان کرد: برای انتقال بازدید کنندگان از دبی به منطقه آزاد کیش و قشم برنامه ریزی شده است و اصفهان می‌تواند از این فرصت برای جذب گردشگر استفاده کند زیرا آمدن آنها رونق زیادی برای اقتصاد و گردشگری شهر به همراه دارد و دیدگاه بازدیدکنندگان خارجی نسبت به ایران با دیدن مهمان نوازی مردم تغییر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، اکسپو (نمایشگاه بین المللی) ۲۰۲۰ امارات از ۹ مهر ماه ۱۴۰۰ تا فروردین ۱۴۰۱ در فضایی بالغ بر ۲۰۱۴ متر مربع در دوبی برگزار خواهد شد و طبق پیش بینی‌ها از ۲۰۰ کشور دنیا در این رویداد اقتصادی، تجاری، فرهنگی و سیاسی حضور خواهند داشت. شعار پاویون جمهوری اسلامی در این اکسپو «ایران، تمدنی کهن و استوار، تنوع اقوام و میزبان ملت‌ها» است.

در نشست بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌های صادراتی استان اصفهان مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی و کمیسر ژنرال ایران در اکسپو دبی، معاون استاندار و شماری از مدیران دستگاه‌های دولتی و اعضای شورای شهر اصفهان حضور داشتند.

اکسپو دبی قرار بود سال ۲۰۲۰ برگزار شود، اما به دلیل شیوع پاندمی کرونا به تعویق افتاد.

کد خبر 476638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.