لزوم کاهش پرونده‌های وارده به دستگاه قضا

معاون اول قوه قضائیه با تاکید بر لزوم پیش بینی راهکارهایی به منظور کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضائی گفت: باید تلاش کنیم تا پرونده‌های وارده به دستگاه قضا کاش یابد و مجلس و دولت و متولیان فرهنگ می‌توانند در انجام این امر کمک کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی قوه قضائیه، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در نشست شورای معاونان قضائی دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران ضمن گرامیداشت ماه پر رجب و یادآوری فضائل این ماه، اظهار کرد: امر قضا کار خطیری است و علی‌رغم مشکلات و کمبودهای موجود، باید پشتوانه بسیار محکمی داشته باشیم تا این امر خطیر را آنگونه که باید و شاید انجام دهیم و رضای خالق و خلق را جلب کنیم.

معاون اول قوه قضائیه افزود: با توجه به اهمیت کار قضاوت باید از خداوند متعال کمک بگیریم و برای کمک گرفتن از او آبرومندترین افراد درگاه الهی که همان معصومان (ع) هستند را واسطه قرار دهیم تا خداوند به ما کمک کنند.

محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات و مسائل مطرح شده از سوی حاضران در این نشست، گفت: تمامی موارد را یادداشت کردم، اما خواهش من این است که کمک کنید تا در خصوص این مسائل راه‌حل پیدا کنیم؛ باید تلاش کنیم تا پرونده‌های وارده به دستگاه قضا کاش یابد، مجلس، دولت و متولیان فرهنگ می‌توانند در انجام این امر کمک کنند.

وی در رابطه با تلاش‌های انجام شده برای رفع مشکل کمبود نیروی انسانی، گفت: تمام تلاشمان را کرده و می‌کنیم تا مشکل نیروی انسانی برطرف شود، اما بودجه لازم برای جذب نیروی انسانی از سوی دولت اختصاص نیافته است؛ همچنین نحوه جذب و گزینش، زمان‌بر است که نیاز به بازنگری جدی در این زمینه وجود دارد.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به مشکلات کارمندان دستگاه قضائی، در زمینه معیشتی، اظهار کرد: در این زمینه تلاش‌های فراوانی برای بهبود این امر انجام شده و همچنان تلاش می‌کنیم این مشکلات را به حداقل برسانیم.

کد خبر 475777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.