همراهی تهیه‌کنندگان فرانسوی و آلمانی با پروژه سینمایی ایرانی

پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» حضور موفقی در بخش «سینه‌مارت» جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام هلند داشت و با همراهی دو تهیه‌کننده فرانسوی و آلمانی خود، رو به جلو گام برمی‌دارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، بخش سینه‌مارت که نخستین، معتبرترین و بزرگ‌ترین بازار تولید مشترک در جهان به‌شمار می‌رود؛ امسال سی و هشتمین دوره آن به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین در روزهای ۱۳ تا ۱۷ بهمن ماه جاری (یکم تا پنجم فوریه ۲۰۲۱) در کنار پنجاهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام در کشور هلند برگزار شد و «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» جدیدترین و دومین پروژه سینمایی کیوان کریمی، کارگردان مستقل سینمای ایران؛ در دومین حضور بین‌المللی خود، به‌عنوان تنها پروژه ایرانی و محصول مشترک کشورهای ایران، فرانسه و آلمان در کنار آثاری از کشورهای مختلف جهان، در این رویداد معتبر سینمایی حضور موفقی داشت. کریمی در کنار برگزاری جلسات متعدد تخصصی با تهیه‌کنندگان، سرمایه‌گذاران، نمایندگان فروش و سایت جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام نیز به گفت‌وگو نشست.

سایت جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام در مطلبی به پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» اشاره کرد و اینکه کارگردان این پروژه، آن را در بخش سینه‌مارت ارائه کرد و از طریق شایستگی‌های خود، در این مرحله نیز حضور موفقی داشت.

در ادامه این مطلب آمده است: این اعتماد، کریمی را نسبت به کار و عمل خود بسیار زیاد امیدوار کرده است، کاری که خودش می‌گوید برای وی ارزشمند است. او پس از مسافرت به پاریس؛ روی این فیلمنامه، به‌خوبی کار کرد. کریمی به مفهوم هنر وفادار است، ایده‌ای که به او اطمینان می‌دهد؛ می‌تواند این پروژه را در شهر تهران پایتخت ایران فیلمبرداری کند.

همچنین «اسکرین دیلی» در مطلبی با اشاره به اینکه پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟»، نوشت: پروژه کریمی به سرعت، رو به جلو گام برمی‌دارد. او با حضور در هفتاد و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن، توانست دو تهیه‌کننده مشترک از جمله یک کمپانی در فرانسه و همچنین کمپانی‌ای آلمانی را با خود همراه کند. در بخش سینه‌مارت حامیان بالقوه‌ای که برای نخستین بار در بخش La Fabrique جشنواره بین‌المللی فیلم «کن» با این پروژه روبرو شدند، هنوز پروژه را تحت‌نظر خود دارند.

«آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» یک پروژه بین‌المللی سینمایی در همکاری با کمپانی‌های حرفه‌ای جهانی به شمار می‌رود و از قواعد و روش‌های تولید فیلم در سطح بین‌المللی پیروی می‌کند. مراحل مختلف ساخت آن از جمله نوشتن فیلمنامه بر اساس استانداردهای بین‌المللی، حضور در بازارهای جهانی معتبر تهیه‌کنندگی، همکاری با کمپانی‌های مختلف فیلم‌سازی کشورهای مختلف، درخواست فاند و گرفتن حمایت مالی بین‌المللی و همچنین انتخاب پخش‌کننده، قبل از فیلمبرداری را شامل می‌شود.

پروژه سینمایی «آیا شما چیزی درباره امید می‌دانید؟» که در مراحل اولیه تولید قرار دارد؛ به آرامی و با دقت، مرحله انتخاب لوکیشن در تهران و همچنین انتخاب عوامل فیلم را پشت سر می‌گذارد.

کد خبر 475670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.