آمار کرونا آذربایجان غربی ۲۰ بهمن؛ ۱ فوتی و ۳۳۵ ابتلای جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا در ۲۰ بهمن‌ماه را تشریح کرد.

جواد آقازاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی ابتلای کرونا در استان آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت منتهی به عصر امروز – دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه- اظهار کرد: در این مدت زمان نزدیک به ۱۰۰ بیمار قطعی و مشکوک مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های آذربایجان غربی بستری شدند.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۱ نفر در استان آذربایجان غربی بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند، افزود: با احتساب این آمار مجموع جان باختگان مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تاکنون به ۳ هزار و ۵۴۱ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۳۵ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در استان آذربایجان غربی شناسایی شده که با احتساب این تعداد، شمار کل مبتلایان استان آذربایجان غربی ۱۰۷ هزار و ۲۴۴ نفر رسید.

آقازاده با اشاره به بستری ۴۲۳ بیمار با سندرم حاد تنفسی در بیمارستان‌های آذربایجان غربی افزود: از این تعداد ۲۳۷ مورد به عنوان موارد مشکوک ابتلاء به ویروس کرونا شناخته می‌شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۳۸ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های آذربایجان غربی بستری هستند، تصریح کرد: از این تعداد ۲۲ بیمار با دستگاه تنفسی ونتیلاتور در حال پشت سر گذاشتن روند درمان خود هستند.

کد خبر 473843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.