تقدیم پیام رهبر انقلاب به دولت روسیه توسط قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به ولادیمیر پوتین را به ویچسلاو والودین رئیس مجلس دومای روسیه تقدیم کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از خانه ملت، ویچسلاو والودین به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای دریافت پیام کتبی رهبر معظم انقلاب، در آغاز دیدار دوجانبه با قالیباف، پیام رهبر انقلاب را دریافت کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی هنگام تقدیم این پیام به رئیس دومای روسیه با ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به این کشور، تاکید کرد: همانگونه که وجود ایران مستقل به نفع روسیه است، وجود روسیه مقتدر نیز به نفع ایران است.

قالیباف با تاکید بر بازتعریف روابط پایدار، دراز مدت و راهبردی میان دو کشور گفت: تغییر و جابه‌جایی در کاخ سفید در نگاه راهبردی ما به مناسبات تهران_ مسکو اثری ندارد.

وی با اشاره به مداخلات آمریکا در منطقه از جمله در تحولات عراق، سوریه و… تاکید کرد: نقشه‌های بلند مدت آمریکا به جز ضرر و زیان برای منطقه و به ویژه برای ایران و روسیه اثری ندارد.

در این جلسه همچنین ویچسلاو والودین ضمن اشاره به اهمیت روابط میان دو کشور و با قدردانی از اهتمام ویژه رهبر معظم انقلاب برای تحکیم و تقویت روابط دوجانبه تاکید کرد: اینجانب مکلف شده‌ام که پیام رهبر عالی مقام ایران را دریافت کرده و سریعاً به رئیس جمهور منتقل کنم و لذا به محض اتمام این جلسه، پیام آیت الله خامنه‌ای را به دست آقای پوتین خواهم رساند.

رئیس دومای روسیه با بیان این که اهمیت ویژه این سفر را به خوبی درک می‌کنیم، گفت: همه تلاش خود را برای این سفر مهم که دارای این پیام مهم هست انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران به خصوص در شرایط کرونا اظهار کرد: برخی دولت‌ها از حقوق بشر حرف می‌زنند اما در این شرایط سخت بحران کرونا سیاست اعمال تحریم را دنبال می‌کنند و درواقع به جای کمک به درمان بیماری کرونا، کیفیت زندگی مردم را کاهش می‌دهند.

والودین تاکید کرد: ایران و روسیه برای غلبه بر چالش‌های منطقه‌ای و جهانی باید همگرایی خود را همچنان تقویت کنند.

کد خبر 473771

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.