نسخه‌نویسی الکترونیک یک الزام قانونی است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اجرای نسخه نویسی الکترونیک یک الزام قانونی است و باید پیگیری شود.

به گزارش ایمنا، به نقل از وبدا، محمد مهدی ناصحی در خصوص ضرورت افزایش اعتبارات سطح یک روستایی، اظهار کرد: اولویت سازمان برای سال آینده تقویت سطح یک روستایی است چراکه اگر دسترسی روستاها به خدمات بهداشتی کاهش یابد، قطعاً دچار مشکل خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه خدمت رسانی درمانی در روستاها از سخت‌ترین فعالیت‌ها در حوزه درمان است، پرداخت به موقع حقوق‌ها و چانه زنی برای افزایش حقوق فعالان در این بخش را حداقل کاری دانست که می‌توان برای این افراد انجام داد.

ناصحی با بیان اینکه به دلیل شرایط کرونایی، سازمان فشار مضاعفی را از بابت پرداخت‌ها متحمل می‌شود، گفت: علیرغم تمام سختی‌ها از سال ۹۵ تاکنون اولویت را به تسویه و پرداخت مطالبات داده‌ایم و در سال ۹۹ نیز مطالبات به روز پرداخت شده است.

وی در ادامه به بحث ارزیابی وسع اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی فعلاً این طرح با مسامحه جلو می‌رود تا بیمه شدگان و به خصوص اقشار ضعیف از نظر مالی دچار مشکل نشوند.

ناصحی رسیدگی به مشکلات حوزه بهداشت را نیازمند تعامل همه جانبه دانست و از تلاش این مجموعه برای کمک به دانشگاه‌های علوم پزشکی به خصوص در بحث تعدیلات و قصورات خبر داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، انجام نسخه نویسی الکترونیک را در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی یک الزام قانونی عنوان کرد و گفت: این طرح مورد تاکید رئیس جمهوری و وزیر بهداشت است و تمام مؤسسان دولتی باید به انجام آن پایبند باشند.

ناصحی از اعمال طرح‌های تشویقی، چه در بخش خصوصی و چه دولتی در رابطه با نسخه نویسی الکترونیک خبر داد و اظهار کرد: در این راستا به ازای هر نسخه الکترونیک، مبلغ اضافی پرداخت می‌شود، همچنین اولویت پرداخت با نسخ الکترونیک خواهد بود.

کد خبر 472923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.