ترافیک میدان ونک زیرزمینی می‌شود

شهردار منطقه ۳ تهران گفت: مطالعات توسعه فضاهای زیر سطحی پایتخت، با هدف انتقال بار ترافیکی خودروها در میدان ونک تهران به زیر زمین به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش ایمنا، احمد تواهن در این باره گفت: پروژه‌ مطالعاتی انتقال ترافیک خودروها در میدان ونک و خیابان‌های اطراف آن به زیر زمین و تبدیل آن به پیاده راه، در بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران پیش بینی شده است و پس از تأمین اعتبار این پروژه زیرساختی شهری، مطالعات مزبور توسط مشاوران ذی صلاح برای دستیابی به بهترین طرح‌های اجرایی انجام می‌پذیرد.

شهردار منطقه ۳ تهران اظهار کرد: این طرح از چهارراه شهید حقانی آغاز می‌شود و تا ابتدای خیابان ملاصدرا ادامه یافته و همین فضا را در امتداد شمالی جنوبی محور ولیعصر در بر خواهد گرفت. سهولت در تردد خودروها و کاهش زمان سفر در محدوده میدان ونک و تبدیل پیاده راه و بهره‌مندی شهروندان از جاذبه‌های گردشگری و خاطره‌انگیز و نیز سهولت دستیابی به مراکز فروشگاهی و خدماتی این محدوده از شهر تهران از اهداف اصلی این طرح است.

تواهن افزود: در این پروژه شهری به غیر از سازه‌های ترافیکی و حمل و نقل، مواردی از قبیل واحدهای تجاری، پارکینگ و فضاهای خدماتی و تفریحی برای غنی سازی اوقات فراغت شهروندان پیش بینی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: حجم بالای تردد شهروندان و خودروها مهم‌ترین دلیلی است که موجب شده میدان ونک که یکی از میادین قدیمی و فرامنطقه‌ای پایتخت به حساب می‌رود به عنوان اولویت توسعه فضاهای زیرسطحی تهران منظور شده و در دستور کار قرار داده شود.

منبع: مهر

کد خبر 471280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.