نان مقدسِ ایرانی در جشنواره مورد تائید اسکار

فیلم مستند «نان مقدس» به کارگردانی زنده‌یاد رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی به بخش مسابقه هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «بیگ اسکای» آمریکا مورد تائید آکادمی اسکار راه پیدا کرد.

به گزارش ایمنا، فیلم مستند «نان مقدس» (Holy Bread) آخرین اثر مرحوم رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی کارگردان و مدیر فیلمبرداری تجربه‌گرای سینمای ایران؛ در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی «فیلم‌های بلند» هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «بیگ اسکای» در کشور آمریکا به عنوان یکی از رویدادهای مهم و سالانه سینمای مستند در جهان، به نمایش در می‌آید و اسم این اثر، در میان ۱۰ کاندید نهایی این جشنواره مورد تائید آکادمی اسکار قرار دارد.

هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «بیگ اسکای» با نمایش ۲۷ فیلم مستند بلند و ۵۰ فیلم مستند کوتاه از کارگردانان کشورهای مختلف جهان؛ در روزهای ۱ تا ۱۰ اسفند ماه سال‌جاری (۱۹ تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۱) به دلیل شیوع ویروس کشنده کرونا به صورت آنلاین در شهر میسولا در ایالت مونتانا در کشور آمریکا برگزار می‌شود. امسال، از طرف کارگردانان فیلم مستند ۸۶ کشور جهان، ۱۸۰۰ اثر به دبیرخانه این رویداد سینمایی ارسال شده بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «بیگ اسکای» آمریکا از رویدادهای مهم سینمایی مورد تائید آکادمی اسکار است و فیلم‌های برنده این رویداد معتبر سینمایی؛ واجد شرایط رقابت در بخش‌های مستند اسکار سال آینده میلادی خواهند بود.

«نان مقدس» در نخستین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی «فیلم‌های نیمه بلند» Mid-Length در سی و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام «ایدفا» IDFA در کشور هلند به نمایش درآمد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام «ایدفا»، معتبرترین جشنواره مستند جهان به شمار می‌رود که امسال به دو شکل آنلاین و فیزیکی و با نمایش آثار مستندی از کارگردانان کشورهای مختلف جهان، در چندین بخش مختلف رقابتی و غیررقابتی از روزهای ۲۶ آبان تا ۱۶ آذر ماه امسال (۱۶ نوامبر تا ۶ دسامبر ۲۰۲۰) در شهر آمستردام کشور هلند برگزار شد.

کد خبر 471272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.