تکذیب رای مثبت وزیر ارتباطات به انسداد «سیگنال»

مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد که وزیر ارتباطات به انسداد پیامرسان سیگنال رای نداده است.

به گزارش ایمنا، از روز گذشته اخباری مبنی بر فیلتر پیام‌رسان سیگنال به گوش می‌رسد اما هیچ‌کدام از مسئولان نه این خبر را تأیید کردند نه تکذیب.

اختلال این پیام‌رسان که روز گذشته به اوج خود رسیده بود، امروز در اینترنت ثابت حل شد اما همچنان دسترسی به این پیام‌رسان از طریق اینترنت همراه بدون استفاده از فیلتر شکن ممکن نیست.

«سید جمال هادیان» مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات، در توئیتر خود نوشت: خبر رجا نیوز مبنی بر رأی مثبت وزیر ارتباطات به انسداد پیام‌رسان سیگنال، کذب محض است.

این توئیت که توسط وزیر ارتباطات نیز بازنشر شد، در واکنش به خبری بود که دقایقی قبل در کانال تلگرامی رجانیوز منتشر شد.

در متن این خبر آمده است: «به نقل از یک منبع آگاه اختلال در دسترسی به پیام‌رسان سیگنال مربوط به مصوبه‌ای در سال ۹۵ توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است که اخیراً بر اساس همان مصوبه بعضی اپراتورها اقدام به اعمال برخی محدودیت‌ها روی این پیام‌رسان کرده‌اند. با توجه به کثرت اعضا دولتی در این کارگروه هیچ مصوبه‌ای بدون رأی اعضای دولتی، رأی نمی‌آورد و این مصوبه نیز با رأی مثبت وزیر ارتباطات بوده است.»

در ادامه این خبر آمده که همانطور که سخنگوی قوه قضائیه اشاره کرد، در دوره جدید قوه قضائیه هیچ دستور جدیدی مبنی بر اعمال فیلترینگ بر هیچ رسانه و پیام رسانی صادر نشده است.

منبع: ایرنا

کد خبر 471080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.