رایزنی برای یافتن اتباع ایرانی مفقود شده در مرز ترکیه

سرپرست فرمانداری ارومیه گفت: رایزنی‌ دیپلماتیک برای انجام عملیات جست و جو و استرداد پنج نفر از اتباع کشورمان که هفته گذشته در خاک ترکیه گرفتار بهمن شدند، ادامه دارد.

به گزارش ایمنا، رسول مقابلی در خصوص حادثه ۲۹ دی ماه گذشته و گرفتار شدن پنج نفر از اهالی بخش کوران شهرستان ارومیه در ریزش بهمن اظهار کرد: از همان ابتدای وقوع حادثه و اطلاع از عزیمت تعدادی از اهالی روستا به مناطق مرزی، بلافاصله پس از بررسی اطلاعات موجود، تمام امکانات این شهرستان برای پیگیری وضعیت مفقودان بسیج شد.

وی افزود: از طریق مبادی مرزی ایران، درخواست بررسی و اقدام عاجل برای جست‌وجوی مفقودان به نیروهای مرزی ترکیه اعلام شده است.

سرپرست فرمانداری ارومیه ادامه داد: اکیپ‌هایی از نیروهای مرزی ترکیه به محل حادثه اعزام و ساعت‌ها جست‌وجو انجام گرفته که تاکنون بی نتیجه مانده است ضمن آنکه نیروهای امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از ابتدای وقوع حادثه آماده اعزام به محل حادثه بودند.

مقابلی تصریح کرد: تاکنون به دلیل اینکه این حادثه در کشور ترکیه اتفاق افتاده، نتوانسته‌ایم موقعیت و محل مفقودان را پیدا کنیم و از خانواده آنها تقاضا می‌شود تا شکیبا باشند.

وی تاکید کرد: از هیچ تلاشی چه از طریق نیروهای مرزبانی و امدادی در این سوی مرز و چه با رایزنی‌ها از طریق به‌کارگیری امکانات کشور ترکیه فروگذار نخواهیم کرد.

سرپرست فرمانداری ارومیه افزود: با تمام توان پیگیری‌های لازم را از طرف کشور ترکیه نسبت به شناسایی و تعیین تکلیف وضعیت مفقودان انجام می‌دهیم.

گفتنی است، روز ۲۹ دی ماه گذشته بر اثر کولاک برف در مرز ایران و ترکیه پنج نفر از اتباع ایرانی مفقود شدند؛ سعید حقیقی بخشدار صومای برادوست در این خصوص گفته بود: حوالی ظهر با سقوط بهمن در ارتفاعات نوار مرزی ایران و ترکیه، پنج تن از اهالی روستای "کوران" بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه مفقود شده‌اند.

روستای کوران بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه، در هشت کیلومتری مرز ایران و ترکیه قرار دارد.

منبع: ایرنا

کد خبر 470692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.