آخرین تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در استان اصفهان

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان اصفهان در خصوص آخرین مصوبات ستاد کرونا در استان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت‌الله غلامی شامگاه چهارشنبه _ اول بهمن ماه_ در نشست خبری آنلاین ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا در استان اصفهان با بیان اینکه برای برای کنترل و مقابله با شیوع کرونا دستورات باید به طور دقیق رعایت شود، اظهار کرد: در حمل ونقل عمومی باید نکات بهداشتی مقابله با شیوع کرونا رعایت شود و حداکثر با ۵۰ درصد ظرفیت مورد استفاده قرار گیرد، پیاده‌روی و اتراق کردن در پارک‌ها نداشته باشیم و رستوران‌ها به صورت بیرون بر باشند، چرا که رستوران‌ها جزو مکان‌های تجمعی است، بنابراین احتمال ابتلاء بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: در مراکز تفرجگاهی نیز رعایت‌های ۵۰ درصدی کنترل خواهد شد و کمیته‌های نظارتی بر مراکز تفرجگاهی نظارت دقیق دارند تا تنها با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت کنند، تشکیل کمیته‌های نظارتی در فرمانداری‌ها و با ریاست فرمانداران در ۲۴ شهرستان استان فعال خواهد شد تا اعمال محدودیت‌ها را تشدید کنند.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان اصفهان خاطرنشان کرد: تیم‌های نظارتی توسط اتاق اصناف، صمت، بازرسی استانداری، تعزیرات و علوم پزشکی نیز فعالیت خود را آغاز می‌کنند تا علاوه بر نظارت، رعایت محدودیت‌ها را نیز کنترل کنند تا شرایط پایدار بماند و به سمت بهبودی پیش برویم.

وی با اشاره به اینکه از سفر کردن به استان‌هایی که وضعیت قرمز و نارنجی دارند، باید خودداری شود، اضافه کرد: افراد نباید به استان‌های شمالی، یزد و فارس که آمارهای افزایشی دارند، سفر کنند چرا که وضعیت استان‌ها، شمالی قرمز بوده و استان‌های یزد و فارس هم شیب نزولی آنها تغییر کرده است، البته تردد بین شهری در استان اصفهان آزاد است، همچنین باید سعی شود از تردد مازاد شهروندان در محدوده هسته مرکزی شهر کاسته شود و ورود مسافران به استان مدیریت شود.

غلامی با توضیح اینکه در حال حاضر ۹ شهرستان استان در وضعیت آبی و ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد کرونا است، تصریح کرد: اعمال محدودیت‌های شبانه از ۹ شب تا چهار صبح در ۱۰ شهرستان استان همچنان در شهرهای دارای ۲۰۰ هزار نفر برقرار است و به فرمانداری‌های کل استان اعلام شده در صورت وجود ظرفیت این محدودیت‌های تردد شبانه در دیگر شهرهای استان نیز اعمال شود.

وی افزود: در مورد اعلام جرایم قرار بود از طریق پیامک انجام شود که با تأخیر در حال انجام است، چرا که در سیستم‌های اطلاع‌رسانی و پیامکی مشکلاتی وجود دارد، اما جرایم دقیقاً در ساعتی که گفته شده، در حال اعمال شدن است، در حال حاضر تمام گروه‌های شغلی با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا که برای هر کدام از گروه‌ها مشخص شده است، اجازه فعالیت دارند و چایخانه‌ها نیز می‌توانند با رعایت نکات بهداشتی فعالیت کنند.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان اصفهان تصریح کرد: نماز جمعه تنها در شهرهای با وضعیت آبی در استان اصفهان برگزار خواهد شد و در سایر مناطق زرد فعلاً نماز جمعه برگزار نمی‌شود.

وی در خصوص بازگشایی مدارس، ادامه داد: قرار شد تا از ابتدای بهمن در شهرهایی با وضعیت آبی به صورت اختیاری مدارس بازگشایی شود، اما به طور کلی بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی مدارس به صورت حضوری منتفی است.

غلامی با اشاره به تخلفات برخی از هیئت‌های مذهبی برای برگزاری مراسم عزاداری در استان اصفهان، اضافه کرد: در این زمینه چند مورد تخلف در شهرستان‌های کاشان و گلپایگان گزارش شده که پرونده قضائی در این زمینه تشکیل شده و مورد پیگیری است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

کد خبر 469818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.