ردیابی ۲۰ هزار کارت بانکی هک شده از یک باند کلاهبرداری

جانشین فرمانده انتظامی قم گفت: هفت نفر از اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی که با شگردهای مختلف اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی شهروندان می‌کردند در دام پلیس فتای قم گرفتار شدند.

به گزارش ایمنا، یک باند حرفه‌ای کلاهبرداری اینترنتی در قم منهدم شد.

جانشین فرمانده انتظامی قم در این باره اظهار کرد: هفت نفر از اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی که با شگردهای مختلف اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی شهروندان می‌کردند در دام پلیس فتای قم گرفتار شدند.

سرهنگ اسماعیلی گفت: در پی وصول چندین فقره پرونده مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب افراد به پلیس فتا، تعقیب این باند کلاهبرداری در دستور تیم فنی پلیس فتای قم قرار گرفت و در نهایت هفت نفر از استان‌های مختلف شناسایی و با اخذ مجوز قضائی به طور غافلگیرانه و با اقدامات هماهنگ و منسجم دستگیر و از منزل آن‌ها بازرسی و لوازم جرمشان کشف شد.

کشف ۲۰ هزار کارت بانکی در خانه کلاهبرداران در قم

سرهنگ اسماعیلی افزود: پس از بازرسی منزل این افراد، بیش از ۲۰ هزار فقره کارت بانکی هک شده از سیستم آن‌ها استخراج و تعدادی گوشی، لپ تاپ و سیم کارت کشف شد.

وی تصریح کرد: این کلاهبرداران تاکنون به بیش از ۱۰ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز از حساب افراد اعتراف کرده‌اند.

جانشین فرمانده انتظامی قم گفت: شیوه و شگرد این افراد اینگونه بوده که با راه اندازی سایت‌های مختلف برای شهروندان عملیات انتقال پول را انجام می‌دادند و مبلغ برداشت شده را به کارت بانکی که اجاره کرده بودند انتقال می‌دادند تا شناسایی نشوند.

سرهنگ اسماعیلی از شهروندان خواست کارت‌های بانکی خود را به عنوان اجاره در اختیار افراد دیگر قرار ندهند چرا که شریک جرم آن‌ها می‌شوند.

منبع: رکنا

کد خبر 468548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.