انجام تامین مالی پروژه‌ها از بازار سرمایه

وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط سختی که بودجه‌ دولت کاهش یافته و تورم‌ و افزایش قیمت‌ها توان کاری دولت را کاهش داده است، با ایجاد فرصت، تامین مالی از بازار سرمایه انجام و برای پیشبرد پروژه‌های مربوط به راه‌ها و بزرگراه‌ها، از منابع غیردولتی بودجه تامین شد.

به گزارش ایمنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی اظهار کرد: موضوعی که در این شرایط اهمیت دارد این است که به کوری چشم دشمنان و با وجود تمام مزاحمت‌ها و موانع استکبار بر سر راه پیشرفت جمهوری اسلامی ایران، چرخ سازندگی و توسعه کاملاً فعال و در حرکت است.

وی با اشاره به اینکه در وزارت راه و شهرسازی سه محور اساسی در دستور کار قرار دارد، افزود: توسعه زمین و مسکن و شهرسازی، محرومیت‌زدایی و توازن خدمات و تسریع در انجام پروژه‌هایی که در توسعه کشور تأثیر دارد محورهای مورد نظر است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در شرایط سختی که بودجه دولت کاهش یافته و تورم و افزایش قیمت‌ها توان کاری دولت را کاهش داده است، سعی شد با جذب اعتبار از منابع دیگر پیشرفت پروژه‌ها متوقف نشود.

اسلامی افزود: با ایجاد فرصت، تأمین مالی از بازار سرمایه انجام شد و برای پیشبرد پروژه‌های مربوط به راه‌ها و بزرگراه‌ها، از منابع غیردولتی بودجه تأمین شد.

وی ادامه داد: با تلاش وسیع وزارت راه و شهرسازی، لایحه بودجه تعریف و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه شد تا تداوم پروژه‌های راه و شهرسازی کشور در دستور کار قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در ۲ سال اخیر تحرکات خوبی در پیشرفت پروژه‌ها اتفاق افتاد که به وضوح قابل رؤیت است.

اسلامی گفت: مصوب شد ۲۷ کیلومتر باقی مانده از محور فیروزکوه سمنان با تعیین پیمانکار تا حداکثر ۳۰ ماه بعد از عقد قرارداد کامل شود.

وی ادامه داد: در خصوص تأمین زمین برای اقدام ملی مسکن، اختیار به استاندار سمنان واگذار می‌شود و از هر طریق ممکن این زمین‌ها تأمین شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بهترین راه برای خانه‌دار کردن مردم واگذاری پلاک و زمین به مردم است که ساخت خانه به عهده خودشان باشد.

اسلامی ادامه داد: با هماهنگی دهیاری‌ها، خانه‌های غیر مقاوم روستاها شناسایی و برای دریافت تسهیلات اقدام شود که در روستاها خانه‌های غیر مقاوم وجود نداشته باشد.

وی افزود: تاکید بر این است که هیچ جاده‌ای نباید با یک لایه آسفالت افتتاح شود و در خصوص کیفیت روکش آسفالت جاده‌ها دقت کافی شود.

کد خبر 468529

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.