پیش‌بینی قیمت دلار برای فردا ۲۵دی ماه

امروز هم روند نزولی بازار ارز پس از چهار روز متوالی ادامه داشت تا جایی که دلار به نیمه کانال ۲۴هزار تومان رسید و گفته شده که علاوه بر تاثیر اخبار سیاسی مثبت در خصوص روابط آینده ایران و آمریکا، کاهش امروز نرخ ارز نتیجه اقدامات رییس بانک‌مرکزی در خصوص آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده در کره جنوبی است.

به گزارش ایمنا، نگاهی به روند بازار ارز امروز نشان می‌دهد که نرخ دلار و یورو همچنان در مسیر کاهشی است؛ دلار معاملات بازار آزاد امروز را با ۲۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز با نرخ ۲۴۷۰۰ و یورو ۳۰,۲۰۰ تومان آغاز کرد، در صرافی‌ملی هم اولین قیمت فروش دلار با افت ۵۰ تومانی ۲۴,۸۰۰ تومان و یورو با افزایش ۱۰۰ تومانی، ۳۰,۲۹۰ تومان اعلام شد.

در صرافی‌ها نیز نرخ فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان ارزان شد و به این ترتیب قیمت دلار به ۲۴۶۰۰ و یورو به ۲۹,۹۰۰ تومان کاهش یافت اما این روند نزولی همچنان متوقف نشد؛ در ساعات پایانی معاملات امروز قیمت دلار در بازار آزاد تا ۲۴۵۵۰ و یورو ۳۰ هزار تومان پایین آمد؛ صرافی‌ملی هم در آخرین نرخ‌هایی که اعلام کرده قیمت فروش دلار تا ۲۴۵۰۰ و یورو ۲۹,۹۰۰ تومان کاهش پیدا کرده است.

چرا دلار دوباره ارزان شد؟

در بازار امروز یکی از دلایل افت قیمت دلار آمریکا، کاهش نرخ حواله درهم تا ۶,۹۳۸ تومان بوده که سطح انتظارات افزایشی را پایین آورده؛ از طرفی جو روانی احتمال بهبود روابط ایران و آمریکا در آینده نزدیک و تأثیر آن بر کاهش قیمت دلار همچنان در بازار ارز حکمفرماست.

از دیگر دلایلی که بر کاهش نرخ ارز تأثیرگذار بوده، دیدار رئیس کل بانک‌مرکزی با قائم مقام وزیر امور خارجه کره جنوبی مبتنی بر رسیدگی به منابع ارزی بلوکه شده ایران در این کشور، بوده است که رقم آن ۷ میلیارد دلار اعلام شده و پیش‌بینی می‌شود اگر این مبلغ وارد کشور شود، نرخ ارز را به شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد.

در همین راستا رئیس جمهور اعلام کرده که با آزادسازی منابع ارزی، دلار تا ۱۵ هزار تومان کاهش خواهد یافت؛ روحانی در جلسه هیأت دولت با اشاره به نرخ فعلی ارز اظهار کرد که نرخ فعلی دلار واقعی نیست و دولت در تلاش برای کاهش نرخ ارز سال آینده است.

بر همین اساس، این اظهارات سیگنال مثبتی به بازار ارز داده و کاهش نرخ دلار طی دیروز و امروز بیشتر متأثر از جو روانی اقدام اخیر همتی و صحبت‌های روحانی بوده است؛ تحلیلگران برای بازار فردا ۲۵ دی ماه نیز پیش‌بینی می‌کنند که روند نزولی نرخ ارز ادامه‌دار خواهد بود و دلار اندکی ارزان‌تر خواهد شد.

منبع: اقتصاد آنلاین

کد خبر 468459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.