کاهش تدریجی آلاینده‌های جوی از فردا

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: از فردا بعد از ظهر با نفوذ سامانه ضعیفی به استان شاهد افزایش ابر و وزش باد هستیم و با توجه به پایداری جو و بارش پراکنده برف و باران در غرب و جنوب استان به تدریج شاهد کاهش آلاینده‌های جوی خواهیم بود.

حجت‌الله علی عسگریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به استقرار جوی پایدار طی امروز روی آسمان استان اصفهان، افزود: در آسمان بسیاری از مناطق استان شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد ملایم پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به پایداری جو در مناطق مرکزی و صنعتی استان از جمله کلانشهر اصفهان، تصریح کرد: شرایط برای انباشت آلاینده‌های جوی در اصفهان فراهم بوده و شاخص آلودگی هوا در اکثر ساعات برای عموم ناسالم است.

کارشناس پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده بین یک تا دو درجه افزایش خواهد داشت، گفت: بیشینه و کمینه دمای هوای کلانشهر اصفهان بین ۱۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و چهار درجه سانتی‌گراد زیر صفر در نوسان است.

وی اضافه کرد: چوپانان با دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بوئین و میاندشت و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان با دمای ۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود.

علی عسگریان گفت: از فردا بعدازظهر با نفوذ سامانه ضعیفی به استان شاهد افزایش ابر و ورزش باد هستیم و با توجه به پایداری جو و بارش پراکنده برف و باران در غرب و جنوب استان به تدریج شاهد کاهش آلاینده‌های جوی خواهیم بود.

کد خبر 468327

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.