پاکستان نسبت به ریشه‌کن کردن گروه های مسلح تکفیری اقدام کند

آیت الله محمد حسن اختری در پیامی شهادت ۱۱ معدنچی در پاکستان را به پیروان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت گفت و خواستار برخورد قاطع نیروهای امنیتی و نظامی پاکستان با عوامل این حادثه شد.

به گزارش ایمنا، متن پیام آیت الله اختری رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ ذُکِّرَ بِآیَاتِ رَبِّهِ ثُمَّ أَعْرَضَ عَنْهَا إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنْتَقِمُونَ (قرآن مجید سوره سجده آیه ۲۲)
با کمال تاسف و تالم جامعه جهانی به ویژه امّت اسلامی بیش از چند دهه شاهد جنایات وحشتناک گروههای مسلح تکفیری وابسته به فرقه ظالم و ضالّه وهابیت تکفیری و رژیم جنایتکار آل سعود علیه پیروان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در کشور مختلف و به ویژه در کشور پاکستان می‌باشند.

ادامه جنایت گروه‌های تکفیری وهابی و کشتار مردم بیگناه با سکوت ذلت بار سازمان‌های حقوقی بین المللی و محافل مدعی دفاع از حقوق بشر روبرو گردید و تاسف بارتر اینکه دولت و سازمان‌های قضایی، امنیتی و نظامی این کشور نتوانسته‌اند و یا نخواستند این گروه‌ها را شناسایی و به مجازات برساند و هر روز اخبار ناگوار قتل دلخراش مردم بیگناه و عملیات تروریستی جدید به گوش می‌رسد.

جنایت اخیر در بلوچستان و به شهادت رسیدن یازده معدنچی زحمتکش و بیگناه نیز در تداوم این حملات ناجوانمردانه است و قلوب همه مسلمانان و پیروان اهل بیت را مملو از اندوه و خشم نمود.

اینجانب به عنوان رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) این حادثه دلخراش را به محضر مبارک امام عصر و زمان حجت بن الحسن العسکری (عج) و نیز حوزه‌های علمیه و خانواده‌های داغدیده تسلیت عرض نموده و این جنایت هولناک را به شدت محکوم می‌نمایم و از دولت پاکستان مصرانه می‌خواهم تا هرچه زودتر عاملان این جنایت را شناسایی و محاکمه و به اشد مجازات محکوم کنند، تا درس عبرتی برای دیگر تروریست‌های سنگدل قرار گیرد و انتظار می‌رود نیروهای امنیتی و نظامی پاکستان نیز ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از وقوع چنین جنایات ضدبشری جلوگیری کرده و نسبت به ریشه‌کن کردن این گروه‌های مسلح تکفیری و تفکر زشت و خشونت گرای آنان اقدام قاطع بعمل آورند.

و از دولتهای مسلمان و علماء اسلام و سیاستمداران و نخبگان و شخصیت‌های علمی و اجتماعی می‌خواهم با وحدت کلمه و همفکری و همکاری در پیشگیری از اینگونه حوادث ناگوار اقدامات جدی صورت داده و تروریست‌ها و خون آشامان وحشی را تحت پیگرد قرار بدهند و خواستار انتقام و مجازات آنها بشوند و با اقدامات خود از مظلومین و ستمدیدگان حمایت نمایند.

از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم روح شهدای اسلام و به ویژه شهدای این حادثه را در جوار انبیاء و اولیاء محشور و برای همه بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.»


منبع: ایسنا

کد خبر 467456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.