وام ۵ میلیون تومانی کرونا برای دانشجویان

دانشجویان می‌توانند از وام پنج میلیون تومانی کرونا استفاده کنند. این وام با تشخیص معاونت‌های دانشجویی دانشگاه‌ها به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

به گزارش ایمنا، دانشجویان می‌توانند از وام پنج میلیون تومانی کرونا استفاده کنند. این وام با تشخیص معاونت‌های دانشجویی دانشگاه‌ها به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می‌شود.

الیاس میری، معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان درباره جزئیات وام جدیدی که برای دانشجویان در نظر گرفته شده، توضیح داد: «برای کرونا وام موارد خاص را پیش‌بینی کرده‌ایم که مبلغ آن پنج میلیون تومان است و با تشخیص معاونان دانشجویی دانشگاه به دانشجو تعلق می‌گیرد.»

او ادامه داد: «این وام با تشخیص معاونان دانشجویی دانشگاه به دانشجو تعلق می‌گیرد، همچنین مبلغ چهار میلیون تومان وام برای دانشجویانی که خودشان و خانواده‌شان مبتلا به بیماری خاص هستند، تعلق خواهد گرفت، تاکنون هرکس تقاضای این وام‌ها را داشته به او پرداخت شده است.»

میری با اشاره به رشد مبالغ وام‌های دانشجویی گفت: «امسال مبالغ وام‌های دانشجویی رشد دو، سه برابری داشته است. به عنوان مثال وام تحصیلی که پیش‌تر ۶۰۰ هزار تومان بوده، الان یک‌ونیم تا دو میلیون تومان شده، همچنین وام ضروری که یک میلیون تومان بوده تا سقف پنج میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.»

به گفته او میزان وام ودیعه مسکن دانشجویان پیش‌تر از سه تا ۱۰ میلیون بوده، اما اکنون به ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است: «برای اینکه دانشجویان بتوانند از این شرایط استفاده کنند، شرایط دریافت وام را سهل‌تر کرده‌ایم و حتی گفتیم که ضامن‌های قراردادی هم می‌توانند ضامن شوند تا دانشجویان بیشتری بتوانند وام بگیرند.»

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان به وضع بهداشتی و رعایت پروتکل‌های کرونایی در خوابگاه‌های دانشجویی هم اشاره کرد و در این‌باره گفت: «خوابگاه اغلب دانشگاه‌های کشور دایر نیست به جز دانشگاهی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقطع ارشد و دکترا دارند.»

او ادامه داد: «براساس گزارش‌های دریافتی، خوابگاه‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند. به‌عنوان مثال در بعضی از دانشگاه‌ها می‌بینیم که مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک توزیع می‌شود و اتاق‌ها تک‌نفره بوده یا غذاخوری‌ها معمولاً تعطیل شده و غذاها در اتاق تحویل دانشجویان داده می‌شود. بعضی دانشگاه‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا به دانشجویان جیره یا مواد غذایی خشک می‌دهند یا کارت‌هایی را در اختیار آنها می‌گذارند که خودشان با آن کارت غذا تهیه کنند.»

منبع: شهروند آنلاین

کد خبر 467367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.