انتقاد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از بی اطلاعی است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مجامع استقلال و پرسپولیس گفت : عدم شفافیت و بی برنامگی مشکل دیرینه این دو باشگاه بود و امروز با مهیا کردن زمینه واگذاری آنها، هم به قانون عمل کردیم و هم مشارکت مردم را بالا بردیم.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد در آستانه ورود دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بازار سرمایه گفت: خوشبختانه گزارش‌های حسابرسی دقیق، شفاف و تاییدیه شده آماده است و اکنون به موعد عمل به یک آرزوی قدیمی و بحق فوتبال دوستان و قانون واگذاری استقلال و پرسپولیس نزدیک‌تر شده‌ایم.

معاون وزیر ورزش و جوانان از روند مفصل کارشناسی و نشست متعدد با کارشناسان و صاحب نظران و تعامل گسترده با وزارت اقتصاد، سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس به عنوان محور موفقیت و تسریع در واگذاری استقلال و پرسپولیس یاد کرد و گفت: اکنون در زمان تاریخی و مهمی برای این دو باشگاه قرار داریم و قطعاً واگذاری آنها ضمن تقویت مشارکت هواداران و علاقمندان ورزش و فوتبال در اداره فوتبال کشور، فرصت بزرگی برای بروز توانایی مدیریتی این بخش ایجاد می‌کند و به نظر من بخش خصوصی با حمایت‌های منطقی و اصولی دولت، توانایی مدیریت استقلال و پرسپولیس را دارد.

وی افزود: باید به ظرفیت‌ها و توانایی‌های مردم و بخش خصوصی اعتماد کنیم چرا که از این مسیر به توسعه ملی فوتبال کمک کرده‌ایم و همزمان بستری برای رقابت و رشد سالم فوتبال و باشگاه‌داری ایجاد می‌کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: این دولت مصمم به اجرای قانون واگذاری استقلال و پرسپولیس بود و خوشبختانه آمادگی فکری برای پذیرش بخش خصوصی در مجموعه دولتمردان وجود دارد.

علی نژاد ادامه داد: با خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس، بار بزرگی را از گردن فوتبال و کشور و حتی دولت بعد بر می‌داریم و قطعاً یکی از ثمرات بزرگ واگذاری شفاف و قانونی و کارشناسانه سرخابی‌ها جمع شدن بساط دلالان و ناکامی سود جویان در این دو تیم است چرا که مردم و سهامداران بخوبی از داشته‌های خود محافظت می‌کنند.

وی با اشاره به آماده شدن گزارشات حسابرسی استقلال و پرسپولیس گفت: عدم شفافیت مشکل دیرینه این دو باشگاه بود و امروز با مهیا کردن زمینه واگذاری آنها، هم با رعایت مصلحت‌های کلان ملی به قانون عمل کردیم و هم مشارکت مردم را بالا بردیم و هم انگیزه بخش خصوصی را افزایش دادیم.

علی نژاد انتقاد برخی از مدیران سابق دو باشگاه به روند خصوصی سازی را ناشی از عدم اطلاع آنان از بازار سرمایه و الزامات آن دانست و گفت: شاید هم شفاف شدن گزارشات مالی و ارزیابی عملکرد مدیران قبلی در فرایند خصوصی سازی آنها را نگران کرده است.

کد خبر 467237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.