بیانیه خانه کارگر برای چهارمین سال درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

ما مفتخریم در زمانه‌ای در عهد نظام مقدس جمهوری اسلامی زیسته‌ایم که مردان پاک طینت و ژرف اندیشی را به عینه دیده‌ایم؛ مردانی که به حق «مرد میدان» بودند.

به گزارش ایمنا، خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت چهارمین سال درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیانیه‌ای منتشر کرد.

متن بیانیه خانه کارگر به شرح زیر است:

چهارمین سال درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را در حالی طی خواهیم کرد که قادر به برگزاری مراسمی در شأن و جایگاه این بزرگمرد تاریخ معاصر ایران به واسطه شیوع بیماری کرونا نیستیم. هاشمی به حق، امیرکبیر عصر ماست، که جا دارد در این روزها که مصادف با شهادت این قهرمان مبارزه با استعمار است، از او نیز یاد کنیم که منشاء تحولات بزرگی در زمان کوتاه سه‌ساله صدارت خود شد.

شهامت و شجاعت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در روند تصمیم‌گیریهای ملی، مبارزه و ایستادگی ایشان پیش از انقلاب اسلامی و پس از آن در عرصه‌های مختلف کشور، نظیر مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و مجمع تشخیص مصلحت نظام، همگی درس‌های آموزنده‌ای برای همگان خصوصاً علاقمندان به ایشان و تمام دوستداران ایران اسلامی می‌باشند.

ایشان با تمام وجود از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در جریان اعتصابات کارگران صنعت نفت تا تصمیمات شورای انقلاب و تصویب قانون کار، همواره حامی، پشتیبان و همراه کارگران بودند. اگرچه بسیار در این بازه به او جفا شد اما هیچ درخواستی در مورد حمایت از کارگران را نادیده نگرفت و در سخت‌ترین شرایط حامی آن‌ها باقی ماند و این را تاریخ به خوبی ثابت خواهد کرد و دقت در درج خاطرات و اقدامات روزانه به خوبی گویای این مطلب است.

در حزب جمهوری اسلامی نیز که خانه کارگر در کنار و همراه آن فعالیت می‌کرد همواره شاهد این حمایت‌ها چه از ناحیه یاران بزرگوار او همچون آیت الله شهید دکتر بهشتی، آیت الله موسوی اردبیلی و رهبری معظم انقلاب بودیم و چه ایشان که در همه مواقع راهنما و حامی این تشکیلات بود.

هاشمی الگوی کم نظیر «خدمت صادقانه و بی‌ریا» بوده و هست و صبر و مدارایش نیز مثال زدنی است.

ما مفتخریم در زمانه‌ای در عهد نظام مقدس جمهوری اسلامی زیسته‌ایم که مردان پاک طینت و ژرف اندیشی را به عینه دیده‌ایم؛ مردانی که به حق «مرد میدان» بودند؛ «مردان جنگ وصلح» و بازوان قوی اسلام؛ از آیت الله هاشمی رفسنجانی تا شهید پرافتخار حاج قاسم سلیمانی‌که چند روزیست در سوگ اولین سالگرد شهادت او و همرزمان وفادارش هستیم.

اگر دیار کرمان و مردمان نجیب و آزاده‌اش فقط به این دو گوهرشان بنازند، جای ابراز هیچ حرفی باقی نمیماند؛ هرچند ایران اسلامی و از جمله کرمان قهرمان، به برکت انقلاب اسلامی از این دُرهای گرانبها نظیر شهید دکتر باهنر فروان دارد.

جا دارد که در این روز که به مرحوم هاشمی تعلق دارد و در ۱۹ دی یعنی روز آغاز قیام پرشکوه مردم شریف و مبارز قم از او که حرکت و قیامش را نیز از قم آغاز کرد یاد کنیم و سلام و درود فراوان‌مان را نثارش سازیم.

منبع: ایلنا

کد خبر 467196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.