رحمانی فضلی: درباره تعطیلی تهران تصمیمی گرفته نشده است

وزیر کشور با بیان اینکه درباره تعطیلی تهران تصمیمی گرفته نشده است، گفت: تصمیم‌گیری در این خصوص بر عهده کارگروهی است که قانون پاک مشخص می‌کند و آنها متناسب با شاخص‌ها باید این کار را انجام دهند.

به گزارش ایمنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت و گویی با بیان اینکه درباره تعطیلی تهران هیچ تصمیمی گرفته نشده است، اظهار کرد: تهران تقریباً تعطیل است. مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی تعطیل هستند و ادارات با یک سوم نیروها فعال هستند ضمن اینکه معلوم نیست ما تا چه تاریخی ثبات و پایداری هوا خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تلاش ما این است که بتوانیم با کمترین هزینه از این شرایط عبور کنیم، گفت: البته تصمیم‌گیری در این خصوص بر عهده کارگروهی است که قانون پاک مشخص کند و آنها متناسب با شاخص‌ها باید این کار را انجام دهند.

رحمانی فضلی یادآور شد: اگر پیشنهاد بیاید باید این مباحث در مراکز مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و درباره آن تصمیم‌گیری شود.

وزیر کشور با اشاره به جلسه امروز خود با وزیران نیرو و بهداشت گفت: جلسه‌ای که امروز گذاشتیم برای این است که بتوانیم با هزینه‌های پایینی از این شرایط عبور کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به افزایش مصرف خانگی گفت: بر اساس اظهارات استاندار میزان مصرف خانگی در تهران ۱۵ تا ۱۶ درصد افزایش داشته است با این شرایط همه جا را هم تعطیل کنید این مصارف خانگی هست و مردم باید در زمینه مصرف مراعات بکنند.

وی یادآور شد: البته مردم هم فکر می‌کنند اگر منفذ و فضایی را برای تبادل هوا باز بگذارند، شاید از منظر مقابله با کرونا مناسب باشد که همین امر مصرف را خیلی بالا برده است.

وزیر کشور ابراز امیدواری کرد با هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های وزارتخانه‌های مختلف مشکل حل شود.

منبع: ایرنا
کد خبر 466096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.