اتمام عملیات عمرانی احداث بزرگ‌ترین تونل خاورمیانه تا پایان سال

رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، از اتمام عملیات عمرانی احداث مسیر رفت تونل ۶۴۰۰ متری البرز شرقی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در بازدید مشترک با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، با اشاره به همزمانی این بازدید با نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار کرد: حاج قاسم به دنبال تأمین امنیت و رفاه مردم بود و تمام تلاش او برای تحقق همین امر بود؛ لذا هر کاری که در مسیر ارتقا امنیت و رفاه مردم باشد، در مسیر اهداف سردار سلیمانی است و می‌توان گفت که امروز این مسیر، مسیر این شهید آسمانی است.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: تونل البرز شرقی به طول ۶۴۰۰ متر، به عنوان بزرگ‌ترین تونل خاورمیانه، در این منطقه از آزادراه تهران شمال قرار دارد و عملیات عمرانی این تونل، تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی اضافه کرد: پس از تکمیل عملیات عمرانی این تونل، عملیات نصب تجهیزات و تأسیسات آن آغاز می‌شود و این تونل به گونه‌ای طراحی شده که تجهیزات و تأسیسات آن در طبقه فوقانی تونل نصب می‌شوند.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه احداث مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال، طبق برنامه‌ریزی و زمانبندی در حال اجرا است گفت: هم اکنون کار در قطعه ۲ آزادراه تهران شمال، به صورت ۲۴ ساعته و بدون حتی یک روز تعطیلی در حال انجام است و ۸۰۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین، دو هزار کارگر و مهندس در این منطقه مشغول کارند و به همین میزان نیز در حال پشتیبانی برای تأمین مصالح مورد نیاز این پروژه هستند.

وی با اشاره به هماهنگی بنیاد مستضعفان و دولت برای تکمیل منطقه ۲ آزادراه تهران شمال گفت: تا امروز دولت و بنیاد مستضعفان به تمام تعهدات خود برای تکمیل مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال عمل کرده‌اند و در طول اجرای پروژه آزادراه تهران شمال، هیچگاه دولت و بنیاد مستضعفان تا این اندازه با یکدیگر هماهنگ نبوده‌اند.

فتاح با بیان اینکه احداث آزادراه تهران شمال به دست توانمند متخصصان ایرانی انجام می‌شود گفت: می‌توانیم امروز با افتخار بگوییم که این یک پروژه کاملاً ایرانی است و تمامی طراحی‌ها و اجرای این مسیر که به جرأت می‌توان سطح تکنولوژی به کار رفته در آن را در تراز تکنولوژی روز دنیا دانست، به دست مهندسان ایرانی انجام شده است.

فتاح در پایان با تاکید بر بی اثر بودن تحریم‌ها خاطر نشان کرد: استقبال مردم از قطعه یک آزادراه تهران شمال، باعث شد تا انگیزه ما برای سرعت بخشیدن به کار بیشتر شود و با تمام قوا برای عمل به وعده خود، تلاش می‌کنیم.

کد خبر 465682

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.