حضور قضات در زندان‌ها باید موثر و هدفمند باشد

دادستان تهران و هیئت همراه در ادامه اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان از زندان قزلحصار بازدید کرد.

به گزارش ایمنا، علی القاصی دادستان تهران که به همراه مدیرکل زندان‌های استان تهران و ۱۰۰ نفر از قضات محاکم و شعبات مختلف و با هدف پایش زندانیان در ندامتگاه قزلحصار حضور یافته بود، در جلسه پایش ندامتگاه قزلحصار گفت: ما قضات در مقابل تک تک زندانیان مسئولیت شرعی داریم و با راهکارهای جدید تخفیفی قوانین کاهش مجازات که توسط قوه قضائیه ابلاغ شده، آزادی عمل بیشتری وجود دارد.

دادستان تهران گفت: از تمام راهکارها و ارفاقات قانونی استفاده کنید تا هیچ زندانی مستحق کمک در زندان نماند، بسیاری از این افراد تحت شرایط نامساعد خانوادگی، اقتصادی یا اجتماعی دست به ارتکاب جرم زده‌اند.

وی تصریح کرد: ما قضات با توفیق خداوند در جایگاهی قرار گرفته‌ایم که می‌توانیم گره گشای مشکل یک شخص نیازمند و درمانده باشیم و در مقابل تک تک زندانیان مسئولیت شرعی داریم و با راهکارهای جدید تخفیفی قوانین کاهش مجازات که توسط قوه قضائیه ابلاغ شده، آزادی عمل بیشتری وجود دارد.

وی همچنین گفت: حضور قضات در زندان‌ها باید مؤثر و هدفمند باشد تا زندانی که دست نیازش به درگاه خدا و چشمش به قلم شماست، امروز گره از مشکلش باز شود و وقتی این ندامتگاه را ترک می‌کنید وجدانتان آسوده و دل خانواده‌های زیادی را با آزادی زندانیان شاد کنید.

کاهش ۱۱ درصدی آمار متهمان ندامتگاه قزلحصار

همچنین در این بازدید مدیرکل زندان‌های استان تهران ضمن خوش‌آمدگویی گفت: ندامتگاه قزلحصار، مختص نگهداری زندانیان موادمخدر و نیز اتباع بیگانه است که اغلب این اتباع را افاغنه تشکیل می‌دهند و فقط ۱۰ نفر زندانی از کشورهای دیگر داریم.

سیدحشمت‌الله حیات الغیب تأکید کرد: با تلاش‌های اخیر صورت گرفته، ۱۱ درصد آمار متهمان این ندامتگاه کاهش یافته است.

وی ادامه داد: زندان بخش مهمی از جامعه است و سعی شده افرادی که در این جامعه خاص زندگی می‌کنند، طی فرآیندها و برنامه‌های روانشناسانه‌ای که تدوین شده، با روح و جسمی سالم به جامعه اصلی برگردند.

بنابه گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در پایان جلسه، قضات شعبات مختلف در اندرزگاه‌های ندامتگاه حضور یافته، نسبت به بررسی و پایش تمام پرونده‌های قضائی و گفت‌وگو با مددجویان اقدام کردند که تا غروب ادامه خواهد یافت.

کد خبر 463984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.