احتمال انتقال کرونا از زنان باردار به نوزادان وجود دارد؟

نتیجه یک بررسی نشان می‌دهد که احتمال انتقال کروناویروس از زنان باردار به نوزادان آنها وجود ندارد.

به گزارش ایمنا، بررسی‌ها نشان می‌دهد که زنان باردار، کروناویروس را به نوزادان خود منتقل نمی‌کنند. همینطور به گفته پژوهشگران دانشکده پزشکی هاروارد، احتمال انتقال آنتی بادی کروناویروس به نوزادان کمتر از حد انتظار است.

در این بررسی محققان آمریکایی به مطالعه روی ۱۲۷ زن باردار که اوایل سال جاری به سه بیمارستان در بوستون مراجعه کرده بودند، پرداختند. در حالی که تست کروناویروس ۶۴ زن مثبت بود تست هیچ یک از نوزادان آنان مثبت نشد. همچنین این تیم تحقیقاتی شواهدی از ویروس را در مایع تنفسی در میان این زنان مشاهده کردند اما در جریان خون یا جفت اثری از ویروس مشاهده نشد.

اگرچه در بدن برخی از مادرانی که آنتی بادی کروناویروس موجود بود، سطح آنتی بادی موجود در خون بند ناف کمتر از حد انتظار بود اما به گفته محققان همین امر امکان دارد نوزادان را در معرض خطر عفونت قرار دهد. در این بررسی پژوهشگران روی سه ماهه سوم بارداری زنان تمرکز کردند که به طور معمول به عنوان زمانی که بالاترین انتقال آنتی بادی جفت اتفاق می‌افتد در نظر گرفته می‌شود.

بنابه گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری سی ان ان، به گفته محققان یافته‌های به دست آمده اطمینان می‌دهد که احتمال انتقال عفونت کروناویروس (Coronaviruses) طی سه ماهه سوم بارداری وجود ندارد اما لازم است برای تأیید این یافته تحقیقات بیشتری انجام شود.

کد خبر 463722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.