جهانگیری: ستاد رفع موانع تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن شود

معاون اول رئیس‌ جمهور گفت:‌ ستادی متشکل از سازمان برنامه و بودجه، ‌ بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد به منظور رفع موانع تامین مالی طرح اقدام ملی مسکن، تشکیل شود.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس‌جمهور، جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید روز گذشته به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر اهمیت بخش مسکن به عنوان یکی از بخش‌های پیشران اقتصادی کشور، اظهار کرد: تولید مسکن علاوه بر الزام قانونی و آثار مثبت اجتماعی، می‌تواند موجب جهش تولید و به حرکت درآمدن ده‌ها رشته صنعتی و اشتغالزایی بسیار شود.

وی با اشاره به برنامه دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، ظرفیت‌های کشور در تولید مصالح مورد نیاز و توان مهندسی برای ساخت مسکن را کم نظیر توصیف و بر ضرورت استفاده از منابع دستگاه‌ها برای تولید مسکن مورد نیاز مردم تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهور تأمین منابع مالی مورد نیاز برای ساخت ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن را موضوعی با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه گام‌های خوبی در بخش تولید و تأمین مسکن محرومین در کشور برداشته شده و باید با تلاش بیشتر به مطالبه سایر اقشار مردم برای برخورداری از مسکن مناسب پاسخ داده شود.

جهانگیری با تاکید بر تشکیل ستادی متشکل از سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد و دارایی به منظور رفع موانع تأمین مالی طرح اقدام ملی مسکن، خواستار ارائه طرح‌های ابتکاری از سوی این ستاد به منظور ارائه تسهیلات به متقاضیان مسکن شد.

در این جلسه که وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان سایر دستگاه‌ها حضور داشتند، معاون وزیر راه و شهرسازی گزارشی از طرح اقدام ملی مسکن و بررسی احکام پیشنهادی این وزارتخانه را به منظور تحقق جهش تولید در بخش مسکن ارائه کرد.

در این جلسه مقرر شد، کار گروهی متشکل از نمایندگان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد و دارایی با محوریت معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور به طور هفتگی موضوعات مرتبط با طرح ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی را بررسی و راهکارهای عملی برای تصمیم‌گیری به کارگروه رفع موانع جهش تولید ارائه کنند.

کد خبر 463714

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.