ویروس کرونای جهش یافته انگلیس در ایران مشاهده نشده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون هیچ موردی از ویروس جهش یافته کرونا در انگلیس در ایران مشاهده نشده است و همه مسافران خارجی از مبدا انگلیس رصد می‌شوند.

به گزارش ایمنا، سعید نمکی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: درباره ویروس جدید که در انگلیس دیده شده به محض اطلاع از این جهش که انگلیسی‌ها با تأخیر یک تا دو ماهه اعلام کردند. بلافاصله پروازها از مبدا و به مقصد انگلیس ممنوع شد. مسافران با واسطه و غیر مستقیم هم رصد می‌شوند، مسافران اروپایی علاوه برگه منفی تست کرونا، اینجا در ایران هم تحت آزمایش کرونا قرار می‌گیرند و توصیه می‌شود که حتماً باید دو هفته در قرنطینه بمانند.

وزیر بهداشت گفت: لیست همه مسافرانی که در دو سه هفته اخیر از انگلیس وارد کشور شده‌اند را داریم، تک تک، همه آنها را رصد می‌کنیم، تاکنون موردی از ویروس جهش یافته در انگلیس در کشور پیدا نکرده‌ایم، البته همچنان کار را دنبال می‌کنیم و هر موردی باشد به مردم اعلام می‌کنیم.

نمکی درباره واکسن کرونا گفت: برای واردات واکسن نیز آمادگی داریم و به زودی برای کشور تهیه می‌شود و هیچ مشکلی برای واردات واکسن کرونا نداریم.

بنابه گزارش ایرنا، وزیر بهداشت همچنین گفت: با همت همکاران ما در سراسر کشور با همدلی و وفاق سازمان بسیج و کمک بی‌بدیل مردم با اجرای طرح محله شهید قاسم سلیمانی حداقل ۵۰ درصد مرگ و میر کرونا کاهش یافته است و ۱۶۰ نقطه قرمز همگی به نارنجی و زرد تبدیل شدند.

کد خبر 463703

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.