معرفی هیئت انتخاب آثار بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی

هیئت انتخاب آثار بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی معرفی شدند.

به گزارش ایمنا و به نقل از ستادخبری دومین جشنواره سردار آسمانی، محسن سلیمانی فارسانی، فاطمه رادمنش و بابک دقیقی به عنوان هیئت انتخاب آثار بخش خیابانی جشنواره سردار آسمانی انتخاب شدند.

محسن سلیمانی فارسانی کارشناس هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای نمایشی نویسنده، کارگردان و بازیگر است.

وی علاوه بر نویسندگی نمایش‌های "غم و شادی بر بلندا"، "سکوت سنگین خاکستری"، "فرزندان باغ انار" و "حکم هبوط" طی سال‌ها فعالیت کارگردانی آثاری چون "غم وشادی بر بلندا"، "مهتاب برزمین"، "واگویه های مریم"، "جهت فروش"، "چرخ چوبی"، "پیوند آسمانی" و "ققنوس" را نیز بر عهده داشته است.

سلیمانی فارسانی علاوه بر کارگردانی و نویسندگی در آثاری چون "شکسپر خون"، "توبه نمی‌کنم"، "واگویه های مریم" و "چه زود زمستون میشه" به ایفای نقش نیز پرداخته است.

همچنین لازم به ذکر است سلیمانی فارسانی پیش از این مدیر سه دوره دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، مدیر چهار دوره دبیرخانه تئاتر دفاع مقدس و مقاومت، سرپرست انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و رئیس انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان تهران بوده است.

فاطمه رادمنش کارشناس ارشد بازیگری از دانشگاه تربیت مدرس است و طی سال‌ها به عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر فعالیت کرده و کارگردانی نمایش‌هایی چون "دوشیزگان باغ لیمو"، "لولی"، "نوازش جوجه تیغی"، "دریابان" و "خانه من" را بر عهده داشته است.

وی برنده دیپلم افتخار و تندیس بازیگری در دوره‌های سی و سوم و سی و چهارم جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بوده و جوایز نویسندگی، کارگردانی و بازیگری از جشنواره‌های تئاتر مقاومت، تئاتر شهر مریوان، خمسه، و بانوان را کسب کرده است.

بابک دقیقی که از نویسندگان و کارگردانان فعال استان کرمان است، کارگردانی بیش از ۱۸ اثر نمایشی از جمله "بهار دیده" نوشته مهدی پوررضائیان، "کارنامه بندار بیدخش"، "گاهی بخنددرآکولا"، "پرندگان بی پر"، "ُلعبت بازی در نیم ترنج پته کرمان"، "واگویه های شمر"، "خاطرات عامیانه" و "رقص مادیان‌ها" را بر عهده داشته است.

وی همچنین در کارنامه هنری خود نگارش نمایشنامه‌های "در ساحت تو"، "ارتش اعدامیان"، "در یک سه‌شنبه تاریک"، "گاهی بخنددراکولا"، "پرندگان بی پر" و "خاطرات عامیانه" را به ثبت رسانده است.

گفتنی است، دومین جشنواره سردار آسمانی با حمایت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و به دبیری امیرحسین شفیعی در قالب سه بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی، بخش صحنه‌ای و خیابانی از ۱۰ تا ۱۵ دی ماه در کرمان برگزار می‌شود.

کد خبر 461408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.