آغاز ثبت نام رشته‌های بدون آزمون کارشناسی ارشد از ۲۵ آذر

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام برای پذیرش بدون آزمون دانشجوی کارشناسی ارشد سال ۹۹ از ۲۵ آذر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا، فاطمه زرین آمیزی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس مصوبات جلسه پانزدهم و جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و اجرای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مرحله ثبت نام پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹( صرفاً در همین سال انجام می‌شود) از ۲۵ آذرماه، برای تمام زیر نظام‌ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز و توسط سازمان سنجش انجام می‌گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در رشته‌محل‌هایی که ظرفیت آن‌ها از طریق آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی تکمیل نشده و فاقد انتخاب رشته کننده باشند، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (معدل تراز شده کارشناسی) به صورت متمرکز صورت گیرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: همچنین اطلاعات رشته‌ها از دانشگاه‌ها در حال جمع آوری است و تنها رشته محل‌هایی در این مرحله پذیرش قرار می‌گیرند که فاقد انتخاب رشته کننده باشد و تعداد افراد ثبت نامی آن کمتر از ظرفیت مجاز آن باشد.

زرین آمیزی گفت: اعلام درخواست پذیرش رشته محل در این مرحله توسط دانشگاه پذیرنده انجام می‌گیرد. شروع به تحصیل این داوطلبان نیز از بهمن ماه خواهد بود.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته از روز سه شنبه ۲۵ آذر از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر خواهد شد و ثبت نام از متقاضیان نیز تا روز یکشنبه ۳۰ آذر ماه ادامه خواهد داشت.

منبع: ایسنا

کد خبر 459996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.