افزایش تسهیلات مسکن به ۱۳۵ میلیون تومان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ۶۵۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دومعلول تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود، گفت: افزایش تسهیلات با بهره کم و بلاعوض را برای هر واحد به ۱۳۵میلیون تومان فرصت مناسبی برای مشارکت مردمی در اجرای این طرح است.

به گزارش ایمنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حمیدرضا سهرابی، مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با اشاره به اینکه اجرای طرح ویژه احداث مسکن معلولان برای خانوارهای روستایی در سال ۹۵ آغاز شد، اظهار کرد: برای افراد تحت‌پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی تسهیلات مسکن روستایی هم از سوی بنیاد مسکن و هم از سوی سازمان بهزیستی و کمیته امداد تعلق می‌گیرد که فرصت خوبی است تا خانوارهای دارای دو معلول از این امکان در تأمین مسکن خود بهره مند شود.

وی ادامه داد: اجرای طرح خانه‌دار کردن افراد دو معلول در تفاهمی بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و سازمان بهزیستی آغاز شد. بر اساس تفاهم‌نامه مقرر شد تا ۶۵۰۰ واحد روستایی برای خانوارهای دو معلول توسط بنیاد مسکن، احداث شود. از این تعداد تاکنون عملیات اجرایی ۶۱۰۰ واحد شروع شده که ۴۷۰۰ واحد به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفت. باقیمانده واحدها نیز در مرحله سفت کاری هستند.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: برنامه بنیاد مسکن این است که تا خرداد ۱۴۰۰ تمامی ۶۵۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دو معلول احداث و تحویل متقاضیان شود.

سهرابی گفت: منابع اجرای این طرح در سال ۹۸، ۱۸ میلیون تومان بلاعوض، سال ۹۷ و ۹۸، ۳۶ میلیون تومان و امروز به ۸۵ میلیون تومان برای هر متقاضی افزایش یافته است. در مجموع هر واحد ۱۳۵ میلیون تومان وام و بلاعوض دریافت خواهد کرد.

وی همچنین در خصوص تفاهم‌نامه آن بنیاد با سازمان برنامه و بودجه در ۲۱ استان کشور برای کمک به احداث مسکن محرومان؛ شامل سرپرستان معلول خانوار و خانوارهای دارای یک معلول، گفت: ۵۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره به اضافه ۳۰ میلیون تومان بلاعوض بنیاد مسکن و ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان از سوی بهزیستی فرصت مناسبی است تا این خانوارها صاحب مسکن شوند.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: احداث مسکن محرومان شمال ۷۵ هزار خانوار روستایی و ۱۶ هزار خانوار شهری بوده است که از خانوارهای روستایی ۲۵۰۰ واحد به بهره برداری رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: انجمن خیرین مسکن ساز احداث ۷۰۰۰ مسکن دو معلولان را برای خانوارهای شهری در برنامه دارند که از این تعداد ۳۵۰۰ واحد به اتمام رسیده است و بنیاد مسکن نیز ۶۵۰۰ واحد را در برنامه دارد که مقرر است تا خرداد ۱۴۰۰ تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

کد خبر 459264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.