بازیگران «آقازاده» درباره مفهوم آقازادگی چه گفتند؟

در نخستین قسمت مستند «بوی خون» جمشید هاشم پور، امین تارخ، مهدی سلطانی، نیکی کریمی، لعیا زنگنه، محمدحسین لطیفی، امین حیایی و کامبیز دیرباز نظر خود را درباره مفهوم آقازادگی بیان کردند.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی مستند بوی خون، بازیگران سریال «آقازاده» ضمن بیان نظرات خود، توضیح داده‌اند که چرا آقازادگی ارزش خود را از دست داده است.

آقازاده بد، آقازاده خوب

جمشید هاشم پور بازیگر نقش حاج حسن در سریال «آقازاده» عقیده دارد، همه آقازاده‌ها بد نیستند. او در این خصوص گفت: «آقازاده‌ها انواع مختلفی دارند که همگی بد نیستند. بدترین شان کسانی هستند که نه تنها به جامعه و کشور خدمت نمی‌کنند بلکه ضرر هم می‌رسانند.»

امین تارخ هم مشابه این دیدگاه را دارد. بازیگر کاراکتر حاج رضا اظهار کرد: «به نظرم تعبیری که ما باید از یک آقازاده داشته باشیم، توسط خودشان به ما نشان داده می‌شود. اگر منفی باشند، شخصیت منفی و اگر مثبت باشند، شخصیت مثبت آنها بیشتر دیده می‌شود.»

از اختلاس و مافیا تا خود بزرگ بینی آقازاده‌ها

مهدی سلطانی بازیگر نقش دکتر بحری در پاسخ به این پرسش که «اولین تصویری که از شنیدن نام «آقازاده» به ذهن شما می‌رسد؟ چیست»؛ اینگونه پاسخ داد: «اختلاس، رانت بازی، مافیا، بی عدالتی، اختلاف طبقاتی.»

نیکی کریمی نیز اظهار کرد: «اولین تصویری که با شنیدن نام آقازاده به ذهنم می‌آید، شخصی خود بزرگ بین است.»

بازیگر نقش تینا در سریال «آقازاده» ادامه داد: «این ویژگی به خاطر موقعیتی است که آقازاده‌ها در آن قرار گرفته‌اند. البته شاید آدم بزرگی هم نباشند و تنها به دلیل موقعیت خاص یا فضایی که در آن رشد یافته‌اند، فکر می‌کنند که بزرگ هستند.»

کلمه «آقازاده» به شعور آدم لطمه می‌زند

لعیا زنگنه و محمد حسین لطیفی هم با افسوس درباره آقازادگی صحبت کردند. زنگنه بیان کرد: «من میانه‌ای با نفرت ندارم، اما با شنیدن نام آقازاده، واژه نفرت در ذهنم تداعی می‌شود. شاید نفرت کمی تندروی باشد ولی این واژه حالم را بد می‌کند.»

بازیگر نقش شریفه یادآور شد: «گاهی یک چیزهایی انگار شعور آدم را زیر سوال می‌برد یا به آن لطمه می‌زند. یکی شان همین واژه آقازاده است.»

محمد حسین لطیفی بازیگر نقش حاج محسن هم این گونه درباره مفهوم آقازادگی نظر داد: «زمانی مفهوم آقازادگی عنوان برای ما بسیار عزیز بود. اما متاسفانه امروز هیچ علاقه‌ای به شنیدن نام آقازاده نداریم. متاسفانه امروز حس خوبی از شنیدن این واژه به آدم دست نمی‌دهد.»

کاش این گونه نبود

سوء استفاده برخی آقازاده‌ها از موقعیت برای منفعت شخصی، نکته‌ای است که امین حیایی به آن اشاره کرد و آن را از عوامل تخریب مفهوم آقازادگی دانست.

بازیگر نقش بهرامی افزود: «وقتی قدرت و ثروت دست شخصی می‌افتد که بلد نیست از آن چگونه استفاده کند؛ باید به آنها گفت شما برای خدمتگزاری به قدرت رسیدید. حالا که بلد نیستید آن را رها کنید.»

پاسخ کامبیز دیرباز بازیگر نقش شهنام هم درباره مفهوم آقازادگی مثبت نبود: «متاسفانه تصویری منفی با شنیدن این اسم به ذهنم خطور می‌کند. شرایط به شکلی شده که ناخودآگاه، اسم آقازاده آدم را به یک دنیای منفی پرت می‌کند. در حالی که می‌تواند به این شکل نباشد. مثل همین واژه سلبریتی که مخاطبان تا می‌شنوند، تداعی منفی برای شان می‌شود.»

«بوی خون» با هدف واکاوی پرونده‌های مطروحه در سریال «آقازاده» به کارگردانی وحید سعیدی و نویسندگی احمد رنجبر ساخته شده است. این مستند در پلت فرم‌های فیلیمو و نماوا منتشر می‌شود.

کد خبر 458859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.