بازگشایی نماد پالایشی یکم در آینده نزدیک

پایان پذیره نویسی پالایشی یکم دو ماه و نیم میگذرد و با اینکه همه مسئولان زیربط اعلام کرده اند برای بازگشایی این نماد مشکلی وجود ندارد، اما همچنان خریداران پالایشی یکم امکان معامله این صندوق را ندارند.

به گزارش ایمنا، ۳۰ شهریور ماه مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم یا همان دومین ETF دولت که شامل پالایشگاه‌های تبریز، تهران، اصفهان و بندرعباس است، می‌گذرد و در حالی که انتظار می‌رفت طبق قانون پس از یک ماه قابل معامله شود، هنوز خبری از این فرایند نیست.

این در حالی است که شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرده همه فعالیت‌هایی که در این حوزه بر عهده این شرکت بود انجام شده و رئیس سازمان بورس نیز در آخرین صحبت‌های خود در این مورد توضیح داده بود که در رابطه با بحث پالایش یکم چند روز گذشته یک پیشنهاد به دولت ارائه شد و در صورت پذیرش این پیشنهاد نماد به زودی باز می‌شود، البته نماد پالایشی یکم اکنون هم قابل بازگشایی است.

البته گمانه زنی‌هایی مبنی بر این که علت اصلی عدم بازگشایی نماد بازدهی منفی این صندوق است وجود داشت، زیرا پس از پایان پذیره نویسی نمادهای پالایشی نزولی شدند و ارزش صندوق در مقایسه با دوران پذیره نویسی کاهش یافت؛ هرچند که صعود روزهای اخیر شاخص بورس روی این نمادها نیز تأثیرگذار بود و این صندوق بالاخره مثبت شد.

با این حال انتظار می‌رود این صندوق هرچه سریع‌تر بازگشایی شود تا استقبال و اعتماد به صندوق‌های سرمایه گذاری دولت از بین نرود.

منبع: ایسنا

کد خبر 458646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.