حضور معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در اجلاس UNWTO

معاون گردشگری کشور به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در اجلاس جهانی گردشگری که روز جمعه هفتم آذرماه به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور مقامات و مسئولان گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی «دی‌ـ‌هشت» و برخی صاحب‌نظران دنیا برگزار شد، حضور یافت.

‌به گزارش ایمنا و به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، ولی تیموری با حضور در پنل تخصصی وزرای گردشگری دی‌هشت به سخنرانی در خصوص اقدامات جمهوری اسلامی ایران در هم‌زیستی با ویروس کرونا و نتایج حاصل از این تجارب برای دوران پیش‌رو پرداخت.

به گفته او هم‌زمان با تمرکز بر گردشگری داخلی برای رونق کسب‌وکارهای گردشگری در دوران کرونا توجه ویژه‌ای نیز به احیای گردشگری بین‌المللی معطوف شده است و به این منظور طبق رایزنی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده با وزارت امور خارجه در طول دوران کرونا، صدور روادید ورود برای گردشگران تجاری و گردشگران درمانی بین‌المللی قابل انجام است.

معاون گردشگری کشور بیان کرد: از سوی دیگر وبینارهای متعددی با مقام‌های گردشگری بازارهای هدف برگزار و در آن‌ها بر ضرورت تداوم مراوده‌ها و همکاری‌های گردشگری تأکید شد.

او در این برنامه اظهار کرد: از تجربیات به دست آمده در طول شیوع بیماری کرونا، دو مورد را می‌توان نتیجه گرفت، یکی این‌که رونق گردشگری داخلی با رویکرد هوشمندانه و مسئولانه به‌ویژه با محوریت سفرهای خانوادگی می‌تواند در حفظ حیات بنگاه‌های گردشگری در دوران کرونا مؤثر باشد. دیگر آن‌که با توجه به ترس و نگرانی شدید جهانی به‌واسطه شیوع کرونا، به احتمال خیلی زیاد الگوی سفر گردشگران بین‌المللی در دوران حین و پساکرونا دستخوش تغییرات خواهد شد و گردشگران سفرهای نزدیک‌تر، ایمن‌تر، با میانگین اقامت کمتر و در فضاهای بازتر را ترجیح خواهند داد.

تیموری افزود: لذا تجدید نظر در رویکرد بازاریابی و بازتعریف محصولات گردشگری و روی‌آوردن به تورهای طبیعت‌گردی، گردشگری روستایی، اکوتوریسم، گردشگری کشاورزی و بوم‌گردی می‌تواند اولویت بیشتری پیدا کند.

مدیریت جو روانی حاصل از شیوع کرونا، ارائه بسته‌های حمایتی مالی به ذی‌نفعان صنعت گردشگری و کاهش هزینه‌ها و مخارج آن‌ها و هم‌زمان تلاش برای ترویج سفرهای هوشمند و مسئولانه از جمله اقداماتی است که در این پنل به آن‌ها اشاره شد.

پس از سخنرانی، نمایندگان وزارت‌خانه‌های گردشگری کشورهای عضو دی‌هشت در جلسه پرسش و پاسخ با موضوع مدیریت گردشگری در دوران حین و پساکرونا شرکت کردند.

سازمان همکاری‌های اقتصادی دی‌هشت متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، اندونزی، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مالزی، مصر و نیجریه است.

در این اجلاس رئیس پارلمان اروپا، نخست‌وزیر سریلانکا، رئیس‌جمهوری کونگو، دبیرکل آ. سه. آن و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نیز سخنرانی کردند.

کد خبر 458557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.