نویدکیا و نژادمهدی، ترین‌های سپاهانی هفته

تیم فوتبال سپاهان با پیروزی در حساس‌ترین دیدار هفته، ترین‌های هفته را به نام خود زد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، هفته سوم لیگ برتر فوتبال یکی از کم گل ترین هفته‌های تاریخ لیگ برتر بود جایی که هیچ تیمی بیشتر از یک گل به ثمر نرساند و در این بین تنها مهمان پیروز هفته در مهم‌ترین بازی هفته مشخص شد یعنی سپاهان.

مروری خواهیم داشت بر ترین‌های هفته سوم:

بازی هفته: ذوب آهن یک- پیکان یک

انتخاب یکی از دیدارهای هفته سوم به عنوان بهترین دیدار هفته امر سختی بود زیرا همه دیدارها ۲ یا کمتر از ۲ گل در آن رد و بدل شده بود و اکثر بازی‌ها از کیفیت پایینی برخوردار بود، با این حساب می‌توان دیدار ذوب آهن و پیکان را دیدار برجسته این هفته نامید زیرا علاوه بر اینکه به طور مشترک پرگل‌ترین دیدار هفته بود، پر حاشیه‌ترین دیدار هفته نیز بود. در این دیدار و در دقایق پایانی پنالتی اشتباهی که داور در ابتدا برای پیکان اعلام کرد در ادامه با مشاوره گرفتن از داور چهارم و تماشای تکرار صحنه از گوشی همراه (!) پس گرفته شد تا به نوعی برای اولین بار در فوتبال ایران، کمک داور ویدئویی نقش آفرینی کند!

تیم هفته: سپاهان

پیروزی خارج از خانه برابر یکی از مدعیان قهرمانی کافی است تا سپاهان را تیم برتر هفته بدانیم. شاگردان نویدکیا که به نظر به فرم مدنظر سرمربی و هواداران نزدیک شده‌اند برد مهمی را خارج از خانه جشن گرفتند و خود را در قامت مدعی جدی قهرمانی لیگ بیستم معرفی کردند.

سرمربی هفته: محرم نویدکیا (سپاهان)

نمایش بی نقص سپاهان در تبریز همراه شد با ۳ امتیاز شیرین تا زردپوشان دومین برد متوالی یک بر صفر خود را جشن بگیرند و به رده سوم برسند. با این حال آنچه در دیدار تراکتور و سپاهان چشم‌نواز بود سازمان یافتگی تیم و عملکرد بی نقص اکثر بازیکنان سپاهان بود، امری که نشان از نقش تفکرات سرمربی در این چند ماه دارد.

دروازه‌بان هفته: احمد گوهری (نفت مسجد سلیمان)

احمد گوهری دروازه‌بان نفت مسجد سلیمان در دیدار خانگی تیمش برابر مدافع عنوان قهرمانی عملکرد خوبی داشت و با مهار پنالتی سیامک نعمتی، کلین شیتی به ارزش یک امتیاز برای خود و تیمش به ارمغان آورد.

مدافع هفته: محمد نژاد مهدی (سپاهان)

محمد نژاد مهدی زننده تک گل ۳ امتیازی سپاهان در مهم‌ترین بازی هفته، در دیدار با تراکتور نقش ویژه‌ای در بسته نگه داشتن دروازه سپاهان داشت. او طبق آمار سایت متریکا، ۸ عملکرد دفاعی شامل ۵ دفع خطر و ۳ قطع پاس داشت، اصلاً دریبل نخورد و ۲ بار توپ‌گیری موفق داشت. او همچنین از ۸ دوئلی که با یاران تراکتور داشت در ۷ دوئل پیروز بود و هیچ اشتباه دفاعی هم نداشت. نژاد مهدی با دقت پاس ۹۱% و نمره ۸.۳۲ از متریکا، بهترین بازیکن هفته بود.

هافبک هفته: سروش رفیعی (سپاهان)

سروش رفیعی در دیدار با تراکتور علاوه بر اینکه پاس گل برتری تیمش را داد در دفاع و بازپس‌گیری توپ نیز نقش ویژه‌ای داشت و بعد از نژاد مهدی بهترین بازیکن زمین بود.

مهاجم هفته: گادوین منشأ (گل گهر)

در هفته‌ای که اکثر مهاجمان لیگ ناکام بودند، گادوین منشأ تنها مهاجم نوکی بود که البته از روی نقطه پنالتی موفق به گلزنی شد تا بهترین مهاجم هفته لقب بگیرد. به غیر از منشأ، قاسمی نژاد، مهاجم سایه فولاد نیز دیگر مهاجم برتر هفته بود. بدین ترتیب هر دو مهاجم برتر هفته از دل دیدار گل گهر و فولاد بیرون آمدند.

گل هفته: هروویه ملیچ

هافبک / مدافع چپ استقلال، تک گل ۳ امتیازی استقلال را در دیدار با ماشین سازی تبریز با یک ضربه ایستگاهی تماشایی از فاصله‌ای نسبتاً دور به ثمر رساند تا رسانه‌های پایتخت گل او را با گل‌های ضربه ایستگاهی مسی مقایسه کنند.

کد خبر 458169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.