واکسن کرونای "اسپوتنیک ۵" در هند تولید می‌شود

یکی از توسعه دهندگان واکسن کووید ۱۹ روسیه اعلام کرد: شرکت داروسازی هندی"هترو" بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن را تولید می‌کند.

به گزارش ایمنا، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RFID) در بیانیه‌ای اعلام کرد: هیترو (Hetero)، یکی از شرکت‌های برتر داروسازی در هند، توافق کرده سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دوز از واکسن "اسپوتنیک ۵" را برای مقابله با کووید ۱۹ بسازد. طبق پیش بینی‌ها، تولید این واکسن در هند از اوایل ۲۰۲۱ میلادی آغاز می‌شود. طبق اعلام این صندوق، اسپوتنیک۵ در برزیل، چین و کره جنوبی نیز تولید خواهد شد.

کیریل دیمیتریف، مدیر صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در این باره می‌گوید: مطمئن هستم "اسپوتنیک ۵" به یک بخش جدانشدنی از سبد واکسن هر کشوری تبدیل می‌شود که تمایل به حفاظت از شهروندان خود در برابر ویروس کرونا دارد.

در اوایل هفته گذشته روسیه اعلام کرد نتایج اولیه آزمایش بالینی نشان داده واکسن مذکور در مقابله با ویروس کرونا ۹۵ درصد کارآمد است. این کشور همچنین اعلام کرد بهای اسپوتنیک ۵ در بازارهای بین المللی به ازای هر دوز ۱۰ دلار بوده و به این ترتیب کمتر از قیمت واکسن‌های "بی وان تک" و مدرنا به است.

در حال حاضر سومین و آخرین مرحله از آزمایش بالینی واکسن مذکور با حضور حدود ۴۰ هزار داوطلب در حال انجام است.

منبع: خبرگزاری مهر

کد خبر 458126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.