منیژه حکمت: نامحرمان وارد سینما شدند

یک کارگردان گفت: از زمانی که نامحرمان به سینما ورود پیدا کرده‌اند، همه می‌دانستیم که بخش خصوصی نابود می‌شود اما صدای اعتراض ما به هیچ کجا نرسید.

به گزارش ایمنا، منیژه حکمت تهیه‌کننده و کارگردان سینما با اشاره به شرایطی که بخش خصوصی سینما در آن قرار دارد، گفت: بخش خصوصی سینمای ایران از ۵ سال پیش روز به روز ضعیف‌تر شده و در حال نابودی است و با توجه به ساختار و پول‌های عجیب و رانت‌های عجیب‌تر دیگر بخش خصوصی در سینما وجود ندارد.

وی بیان کرد: می‌توان گفت تقریباً بخش خصوصی در حال مرگ است، مگر اینکه یک جریان سازی مجدد در سینمای ایران رخ دهد، جریان سازی که بدون پول‌های مشکوک و فضای آلوده در سینما ایجاد شود. این جریان سازی می‌تواند با تولید فیلم‌های کم هزینه یا همان لوباجت شروع شود تا بخش خصوصی و مستقل سینمای ایران سرپا نگه داشته شود.

این تهیه‌کننده سینما تاکید کرد: از زمانی که نامحرمان به سینما ورود پیدا کرده‌اند، همه می‌دانستیم که بخش خصوصی نابود می‌شود اما صدای اعتراض ما به هیچ کجا نرسید. در حال حاضر نیز باید بدانیم که برای ادامه حیات خود، باید دوباره از جای خود بلند شویم و با حداقل بودجه فیلم‌های خود را جلوی دوربین ببریم، چرا که بخش خصوصی و بخش مستقل با هنر و اندیشه آمیخته است.

وی تاکید کرد: نباید فراموش کرد که این دوران برهوت برای سینما و هنر سپری خواهد شد، سینما شغل ما است و ما نمی‌توانیم عمری که صرف آن کرده‌ایم را پشت درهای بسته بگذاریم و بگوییم چون پول و قدرت دارید هر کاری می‌خواهید در سینما بکنید و تنها راه مبارزه در این شرایط این است که با حداقل‌ها فیلم‌های خود را بسازیم.

حکمت در پاسخ به این پرسش که زمانی یک فیلم می‌تواند در جذب مخاطب موفق باشد که از بازیگران چهره استفاده کند و بازیگران نیز کمتر تمایل دارند، در فیلم‌های کم هزینه ورود پیدا کنند گفت: من فیلم کم هزینه می‌سازم و بازیگران درجه یک سینما نیز در این پروژه حضور خواهند داشت، در واقع باید گفت که سینما برای برخی از بازیگران هنوز مهم است. زمانی که اندیشه، هنر و سینما وجود دارد، کسی که قصد کار داشته باشد هنرمندان خود را پیدا می‌کند.

این تهیه کننده سینما به مهرگفت: بعد از بحران جنگ جهانی دوم در اروپا، سینماگران اروپایی با حداقل‌ها در سینما جریان سازی کردند و موفق نیز بودند، ما نیز چنین دورانی را پشت سر می‌گذاریم و در این شرایط باید سینما را از نو بسازیم.

کد خبر 457891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.