طلسم حضور بانوان در قامت آتش‌نشان شکسته شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتشار خبر جذب ۱۶ آتش نشان زن تا پایان آذر در شهرداری تهران، خبر خوشی است که نوید شکسته شدن طلسم حضور بانوان تهرانی در قامت آتش نشان و شرکت آنان در عملیات‌ها را می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی اعطا در صفحه توئیتر خود نوشت: سال ١٨١٨ بود که مولی ویلیامز، زن آفریقایی-آمریکایی در نیویورک برای اولین بار آتش‌نشان شد، درست ۲۰۲ سال پیش! سهم ایران از این حضور پرسابقه زنان در قامت آتش نشان، اندک بوده و اغلب شکل و شمایل یک طرح جذاب را داشته تا تصمیمی واقعی!

۱۴ سال پیش بود که در پی فراخوان آتش‌نشانی کرج، اولین آتش نشانان زنِ خاورمیانه در این شهر مشغول به کار شدند؛ البته پس از گذراندن آزمون‌های سنگین علمی و عملی. پس از آن طرح‌های مشابه دیگری هم برای جذب آتش‌نشانان زن در دیگر شهرها اجرا شد، اما آتش‌نشانان با حوادث خاص دیگری روبرو می‌شوند که ضرورت حضور یک آتش نشان زن را دوچندان می‌کند. تا به امروز در تهران آتش نشانانِ زن بیشتر در مانورها و برنامه‌های نمایشی و حضور داشته‌اند؛ اما انتشار خبر جذب ۱۶ آتش‌نشان زن تا پایان آذر در شهرداری تهران، خبر خوشی است که نوید شکسته شدن طلسم حضور بانوان تهرانی را در قامت آتش نشان و شرکت آنان را در عملیات‌ها می‌دهد.‌

کد خبر 457856

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.