مهم‌ترین فناوری‌های سال آینده

نظرسنجی مدیران فناوری و اطلاعات شرکت‌ها نشان می‌دهد هوش مصنوعی، 5G و اینترنت اشیا از مهمترین فناوری‌های سال آینده میلادی هستند.

به گزارش ایمنا، نتایج تحقیق IEEE مدیران ارشد اطلاعات و مدیران ارشد فناوری شرکت‌هایی در آمریکا، انگلستان، چین، هند و برزیل منتشر شده است. این تحقیق درباره مهم‌ترین فناوری‌های ۲۰۲۱ میلادی، تأثیر کووید ۱۹ بر سرعت همخوانی شرکت‌ها با فناوری‌ها انجام شده است.

مهم‌ترین فناوری‌ها و چالش‌ها در ۲۰۲۱ میلادی

حدود یک سوم شرکت کنندگان در این تحقیق (۳۲ درصد) معتقد هستند هوش مصنوعی مهمترین فناوری سال آینده میلادی خواهد بود. در این میان ۲۰ درصد به فناوری ۵G و ۱۴ درصد به اینترنت اشیا در این زمینه اشاره کرده‌اند.

به اعتقاد مدیران ارشد اطلاعات و فناوری، بخش‌های تولید (۱۹ درصد پاسخگویان)، خدمات درمانی (۱۸ درصد)، سرویس‌های مالی (۱۵ درصد) و آموزش (۱۳ درصد) صنایعی هستند که در ۲۰۲۱ میلادی تحت تأثیر فناوری‌های نوین قرار خواهند گرفت.

همزمان بیش از نصف این مدیران (۵۲ درصد) معتقد هستند مهمترین چالش در ۲۰۲۱ میلادی دست و پنجه نرم کردن با وجوه مختلف احیای کسب وکار پس از کووید ۱۹ است.

در این میان ۲۲ درصد پاسخگویان معتقد هستند چالش اصلی ساختار دائم دورکاری و کار در دفاتر اداری است. از سوی دیگر ۱۷ درصد به بازگشایی واحدها و بازگشت به کسب و کار و ۱۳ درصد مدیریت دورکاری دائم به عنوان مهمترین چالش‌های پس از کووید ۱۹ اشاره کرده‌اند.

با این وجود ۱۱ درصد دیگر از شرکت کنندگان، تهدیدهای امنیت آنلاین برای کارمندان دورکار را بزرگترین چالش سال آینده میلادی عنوان کرده‌اند.

سرعت گسترش فناوری‌ها در بحبوحه شیوع کووید ۱۹

در این میان ۵۵ درصد مدیران شرکت کننده در تحقیق باور دارند شیوع کووید ۱۹ همخوانی با ابر رایانشی را سرعت بخشیده است.

۵۲ درصد نیز به سرعت همخوانی 5G اشاره کرده‌اند، اما ۵۱ درصد آن‌ها سرعت همخوانی هوش مصنوعی و ماشین یادگیری را از پیامدهای شیوع کووید ۱۹ می‌دانند.

در این تحقیق ۳۵۰ مدیر ارشد اطلاعات یا مدیر ارشد فناوری شرکت کرده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

کد خبر 457754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.