۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
کشاورزکارت رونمایی شد

با رونمایی و تحویل اولین کشاورزکارت به کشاورزان در استان خراسان جنوبی، حمایت جدی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از مصرف کودهای کشاورزی آغاز شد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی‌ امروز در مراسم رونمایی از لوح کشاورزکارت و اعطای اولین کشاورزکارت به سه نفر از کشاورزان نمونه استان خراسان جنوبی (بیرجند) که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: با همکاری بانک کشاورزی، ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع داخلی بانک کشاورزی و در قالب کارت‌هایی با اعتبار تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

حمید رسولی ادامه داد: این تسهیلات جهت خرید سهمیه کودهای کشاورزی در بیش از ۳۵۰۰ پایانه فروش کارگزاران مورد تایید شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مورد استفاده کشاورزان خواهد بود.

وی افزود: کارمزد این تسهیلات ۱۲ درصد در سال است و چک‌های برگشتی و بدهی سررسیده احتمالی کشاورزان مانع از صدور و اعطای "کشاورز کارت" نخواهد شد.

مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی تصریح کرد: در مرحله اول، این کارت در اختیار کشاورزانی که گیاهان استراتژیک مانند گندم، جو و دانه‌های روغنی کشت می‌کنند، قرار می‌گیرد تا دغدغه‌ای برای خرید نهاده و کود نداشته باشند و بتوانند از این کارت استفاده کنند.

وی اظهار امیدواری کرد؛ کشاورزان با این کارت بتوانند نهاده‌های مورد نیاز خود را به موقع تامین کنند و سال آینده با بانک تسویه حساب کنند.

لازم ذکر است؛ به منظور تامین به موقع منابع مالی لازم برای تهیه و تدارک کود و سموم شیمیایی مورد نیاز برای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی و در اجرای تفاهم‌نامه منعقده بین بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی مقرر شده است "کشاورز کارت" با هدف خرید نهاده‌های کشاورزی در اختیار ذی‌نفعان بخش قرار ‌گیرد. کشاورزان متقاضی دریافت "کشاورز کارت" می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت درخواست تسهیلات وزارت جهادکشاورزی در سامانه سیتا به آدرس www.cita.maj.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کرده و پس از دریافت کارت از طریق کارگزاری‌های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی نسبت به خرید کودهای کشاورزی اقدام کنند.

کد خبر 457671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.