استفاده از ۱۴۲ دستگاه ماشین در عملیات زمستانی شهرداری زنجان

شهردار زنجان از فعالیت ۱۴۲ دستگاه ماشین استیجاری و ملکی شهرداری این شهر در فرآیند برف‌روبی خیابان‌ها در زمستان سال‌جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حبیب یگانه در مراسم آغازین مانور زمستانی شهری با بیان اینکه مسیرهای برف‌روبی باز خواهد بود و پاک‌سازی برف از معابر انجام خواهد شد، اظهار کرد: امیدواریم در این فصل مشکلی نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: با آغاز فصل سرما، مخلوط شن و ماسه و نمک به میزان لازم خریداری شده و ایستگاه‌هایی در نقاط مختلف شهری مستقر شده و مخازن در روگذرها، زیرگذرها و معابر مورد نیاز جانمایی شده است.

شهردار زنجان با بیان اینکه امسال ۵۲۰ نفر در عملیات شهرداری فعالیت خواهند کرد، گفت: از شهروندان می‌خواهیم در این زمینه همکاری داشته باشند.

یگانه تصریح کرد: تدابیر لازم برای تجهیز نیروها، آماده‌باش امدادگران سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و استقرار ایستگاه‌های نمک در حین بارش برف اتخاذ شده است.

وی با اشاره به مرگ روزانه ۱۵ تا ۲۰ نفر در اثر ابتلا به کرونا، افزود: بازگشایی مسیر آرامستان و برف‌روبی پیاده‌روها و مراکز آموزشی و درمانی و برف‌روبی از معابر اصلی نیز از برنامه‌های مهم این ستاد خواهد بود.

شهردار زنجان ادامه داد: در سطح شهر نیز تمامی کانال‌ها، جوی‌ها و جدول‌ها به طور کامل لایروبی شد؛ همچنین ستاد مدیریت شهرداری تشکیل شد و کاملاً آماده و مهیا هستیم تا در صورت بارندگی‌های شدید، با بسیج همه امکانات، خودروها و نیروهای انسانی تلاش کنیم مشکلی شهروندان را تهدید نکند.

یگانه اظهار کرد: برای آمادگی بیشتر در تمام مناطق و سازمان‌ها به ماشین آلات شامل گریدر، تانکر آب، بیل مکانیکی، کمپرسی، لودر، کامیون و تانکر، تجهیز شده و در سطح مناطق نیز نمک و شن به مقدار کافی برای مقابله با مشکلات احتمالی تدارک دیده شده است.

وی از فعالیت ۱۴۲ دستگاه ماشین استیجاری و ملکی شهرداری در فرآیند برف‌روبی خیابان‌ها در زمستان سال‌جاری خبر داد و گفت: ۱۷۰ نقطه برای تعبیه کیسه نمک و ماسه در سطح شهر پیش‌بینی شده و ۱۱ هزار تن ماسه و نمک در هفت نقطه شهر دپو شده است.

شهردار زنجان با اشاره به افزایش قیمت قیر و آسفالت به تنی ۷۵۰ هزار تومان، گفت: استفاده از نمک به از بین رفتن آسفالت و فضای سبز و همچنین جداول و علائم راهنمایی و رانندگی منجر می‌شود.

کد خبر 457616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.