بستری ۳۰ درصد بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ۷۵ هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا در بیمارستان‌های این سازمان بستری و درمان شده اند که تقریباً معادل ۳۰ درصد کل بستری‌های کشور است و در حال حاضر ۲ هزار و ۳۷۹ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تابعه این سازمان بستری هستند.

به گزارش ایمنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر مصطفی سالاری در سومین جلسه ستاد "زندگی با کرونا" گفت: طرح ۳۰۷۰ که ارائه ۳۰ خدمت بیمه‌ای به شکل غیرحضوری برای کاهش ۷۰ میلیون بار مراجعه است از مهمترین برنامه‌های امسال این سازمان است که در روزهای اخیر تعدادی از این خدمات رونمایی شده و تا پایان سال مابقی به بهره برداری می‌رسد.

وی اظهار کرد: هر خدمتی که غیرحضوری شود و نیاز به مراجعه به شعب را کاهش دهد اقدام مؤثر در جهت افزایش رضایتمندی بیمه شدگان است و همچنین برای پیشگیری از شیوع کرونا اثرگذار است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به اقدامات بخش درمان این سازمان در مواجهه با کرونا اشاره کرد و گفت: مراکز درمانی این سازمان محدودیتی برای پذیرش و بستری بیماران کرونایی قائل نیستند. از حداکثر ظرفیت برای ارائه خدمات به بیماران کرونا استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به تقویت مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی گفت: افزایش دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستان‌ها یکی از این اقدامات است. همچنین مقرر شده است ۲۰۰ عدد دستگاه ونتیلاتور نیز خریداری و به بیمارستان‌ها تحویل داده شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: وعده داده بودیم که تا پایان سال ۵۵۱ تخت به تخت‌های مراکز درمانی این سازمان افزوده می‌شود که در آذر امسال ۱۳۸ تخت به ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌ها اضافه می‌شود که ۳۶ تخت آن از نوع ویژه است که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ضروری است.

سالاری ادامه داد: بخش‌های درمان مستقیم و غیرمستقیم این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان با تمام توان تلاش می‌کنند. در بخش پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد تا پایان مهر با این مراکز تسویه کردیم که در تاریخ این سازمان بی سابقه است.

دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: ۱۵ درصد مراجعین کرونایی در بخش‌های ویژه این سازمان بستری هستند و ۷۸ درصد کل بستری شدگان بیمه شده این سازمان هستند.

دکتر منوچهری با اشاره با افزایش تخت‌های بستری تا پایان سال افزود: عمده تخت‌ها مربوط به استان‌های محروم است.

هادی زبده شیرکوهی، معاون منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه حفاظت از کارکنان و ذی نفعان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای اجرایی از مهمترین مأموریت‌های این معاونت است، گفت: تهیه دستورالعمل‌ها و بسته‌های آموزشی با موضوع مبارزه با کرونا از جمله این اقدامات است.

زبده شیرکوهی افزود: تاکنون ۱۲ هزار نفر از همکاران این سازمان مبتلا به ویروس کرونا شدند که ۱۰ هزار نفر از آنها در بخش درمان هستند و متأسفانه ۳۸ نفر از همکاران فوت شدند.

مهدی شکوری، مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی نیز به تشریح اقدامات اخیر معاونت بیمه‌ای این سازمان در هفته اخیر پرداخت و گفت: عدم برگزاری موقت جلسات هیأت‌های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون‌های پزشکی (موضوع ماده ۹۱ قانون تأمین اجتماعی) و شوراهای پزشکی، توقف موقت فرایند معرفی بیمه شدگان به کمیسیون پزشکی، توقف موقت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و …، تعلیق معرفی بیمه شده به مراجع پزشکی از جمله این اقدامات است.

شکوری تعلیق بازرسی‌ها و تشکیل جلسات کمیته‌های احتساب سوابق صرفاً برای شرایط خاص را از دیگر اقدامات معاونت بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در راستای محدودیت‌های جدید ابلاغی مصوبات اخیر ستاد کرونا برشمرد.

کد خبر 457469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.