تعطیلی ۲ هفته‌ای روزبازارها و شب بازار بوعلی همدان

معاون خدمات شهری شهردار همدان گفت: در راستای شیوه نامه‌های ابلاغی از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و مصوبه ستاد ملی و استانی، هماهنگی‌های لازم انجام شده و روزبازارها و شب بازار بوعلی به مدت دو هفته تعطیل شده است.

به گزارش ایمنا، وحید علی ضمیر با بیان اینکه تعطیلی از یکم آذر انجام شده، اظهار کرد: از آنجا که محیط‌های شلوغ و پر ازدحام محل مناسبی برای نشر بیماری کرونا است، با در نظر گرفتن اهمیت سلامت شهروندان و اعلام محدودیت‌های ستاد ملی مدیریت کرونا این بازارها موقتاً و تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود و در صورت تمدید تعطیلی‌ها مراتب اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های شهرداری، مشکلاتی است که قشر آسیب‌پذیر مشغول به کار در این بازارها با این اقدام به صورت موقت با آنها رو به رو می‌شود، اظهار کرد: به علت ضرورت حفظ سلامت عموم مردم ناگزیر از اتخاذ چنین تصمیمی شده‌ایم.

به گفته معاون خدمات شهری شهردار همدان به منظور اطلاع رسانی در خصوص تعطیلی این بازارها ضمن نصب بنر در مکان روز بازارها و پیاده راه بوعلی، از طریق ارسال پیامک به بساط گستران اطلاع رسانی انجام شده است و از آنها درخواست داریم که همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: البته خود همشهریان با شیوع ویروس کرونا از این بازارها استقبال زیادی ندارند و دست فروشان نیز در این مدت از لحاظ تعداد کاهش یافته اند.

علی ضمیر با یادآوری اقدامات گسترده شهرداری در خصوص گندزدایی و ضدعفونی تصریح کرد: شهرداری همدان همچنان به صورت مستمر هر روز مبلمان و تأسیسات شهری، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، و پایانه‌های مسافربری را ضدعفونی می‌کند.

کد خبر 456910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.